Video: Opilý řidič kamionu najížděl do protisměru, v kabině měl rozpité lahve s alkoholem


Dne:25.04.2019 | autor: Monika Vojáčková | Praha | Rating šoku: 1

Region: Praha

Město: Praha

Datum nehody: 24.4.2019, další nehody ze dne 24.4.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: MP Praha

Video: Opilý řidič kamionu najížděl do protisměru, v kabině měl rozpité lahve s alkoholem

Pražští strážníci si všimli nákladního vozu, který ve středu v noci kličkoval po Českobrodské ulici v Praze. Řidič se opakovaně motal i do protisměru, v kabině měl skoro dopitou lahev tvrdého alkoholu a pivo. Nadýchal více než 2,5 promile.

"Pozornosti noční autohlídky městské policie neušel tahač s návěsem, který jel v ulici Českobrodská cca 50 metrů v protisměru. Strážníci začali soupravu sledovat a viděli, že řidič do protisměru najíždí opakovaně," uvedl mluvčí Městské policie Praha.

Pro podezření na konzumaci alkoholu nebo jiných omamných látek ho v odbočovacím pruhu strážníci zastavili. Během zjišťování řidičovy totožnosti si v kabině všimli téměř dopité lahve tvrdého alkoholu a piva v držáku na palubní desce. Z jeho dechu byl navíc silně cítit alkohol, měl vláčný verbální projev a motorické potíže.

"Odborná dechová zkouška odhalila přes 2,5 promile. Jednašedesátiletý muž se k požití alkoholu přiznal, na výzvu strážníků informoval vedení své firmy, která zajistí odvoz vozidla. Strážníci řidiče omezili na osobní svobodě a přivolaná hlídka Policie ČR si ho převzala k dalšímu opatření," uvedla Městská policie Praha.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ojeté zimní pneu mají v létě horší vlastnosti než letní

Víte, že opotřebované zimní pneumatiky jsou v létě na vozovce více nebezpečné než opotřebované letní pneumatiky? Vyplývá to z testu Autoklubu ČR. Zatímco v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt