Opilý řidič dodávky nedal přednost kamionu, ten smetl osobní auto - Hladké Životice


Dne:06.01.2021 | autor: Monika Vojáčková | Ostrava | Rating šoku: 3

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Hladké Životice

Datum nehody: 5.1.2021, další nehody ze dne 5.1.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Opilý řidič dodávky nedal přednost kamionu, ten smetl osobní auto - Hladké Životice

V úterý večer v katastru obce Hladké Životice na Novojičínsku střetla dodávka s kamionem a osobním vozidlem. Opilý řidič dodávky nedal přednost kamionu, na což doplatily dvě ženy v osobním vozidle, které kamion smetl.

K nehodě došlo na křižovatce silnice I. třídy č. 57, III. třídy č. 46425 a nájezdové rampy dálnice D1 na Novojičínsku.

"Řidič (31) dodávky Ford Transitu Connect jel po vedlejší silnici III. třídy ve směru od obce Kujavy. Na křižovatce zřejmě nedal přednost projíždějící nákladnímu vozidlu Volvo FH s návěsem, který jel od Fulneku," popsal vznik nehody mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Po nárazu se návěs Volva dostal do smyku a devětatřicetiletý řidič kamionu ztratil nad soupravou kontrolu. Přejel do protisměru, kde se souprava střetla s protijedoucím osobním vozidlem Peugeot 206. Po kolizi se Peugeot převrátil na střechu a dopadl do silničního příkopu. Dodávka i nákladní souprava také skončily v silničním příkopu.

"Dechová zkouška u řidiče dodávky byla pozitivní. Naměřená hladina se zastavila na 1,57 promile. Dechová zkouška u řidiče kamionu je negativní. Zranění řidičky Peugeotu neumožnilo dechovou zkoušku provést na  místě," uvedla policejní mluvčí.

Sedmatřicetiletá řidička osobního vozidla i její šestnáctiletá spolujezdkyně zůstaly zaklíněné ve vozidle, které skončilo převrácené na střechu. Museli je vyprostit hasiči a obě skončily v ostravských nemocnicích. Řidič dodávky byl převezen do novojičínské nemocnice.

"Ještě před odjezdem mu byl zadržen řidičský průkaz. Okolnostmi, příčinami a zaviněním se zabývají policisté územního odboru Nový Jičín," dodala Viačková.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Reflexní pásek zvýší viditelnost na trojnásobek

Víte, že použití obyčejného reflexního pásku v nočních hodinách na neosvětlené komunikaci zvýší vaši viditelnost až trojnásobně? Reflexní vesta pak bezmála…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt