Opilý řidič BMW se pro své auto vrátil taxíkem, znovu nadýchal - Ostrava-Poruba


Dne:27.10.2022 | autor: Monika Vojáčková | Ostrava | Rating šoku: 1

Opilý řidič BMW se pro své auto vrátil taxíkem, znovu nadýchal - Ostrava-Poruba

Sedmačtyřicetiletý řidič nadýchal ve čtvrtek minulého týdne v Ostravě-Porubě hned dvakrát za jeden večer. Za volant usedl nejprve s 2,27 promile alkoholu a za necelé tři hodiny řídil znovu, tentokráte s 1,75 promile.

"Na začátku bylo oznámení občanky na tísňovou linku. Ta operátorovi linky 156 krátce před devátou hodinou večerní uvedla, že u nádraží Ostrava-Svinov se v okolí zaparkovaného vozidla značky BMW pohybuje zřejmě opilý muž, který bude chtít s tímto vozidlem odjet z parkoviště," uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Zároveň s výjezdem hlídky na toto místo zaměřil svou pozornost i strážník obsluhující kamerový systém. Ze záznamu kamer bylo patrné, že svědkyní popsaný muž usedá za volant vozidla BMW a odjíždí od nádraží Ostrava-Svinov ve směru ke kruhovému objezdu na ulici Mannesmannova.

Na kruhovém objezdu řidič zřejmě zaregistroval přijíždějící vozidlo strážníků. Proto s vozidlem objel kruhový objezd a vrátil se zpět na místo, kde původně parkoval. Tento „úhybný“ manévr mu již ale nepomohl, protože u něho záhy zastavila hlídka strážníků a vyzvala jej k provedení dechové zkoušky. Později zjištěný 47letý muž se po výzvě dechové zkoušce podrobil, kdy přístroj ukázal 2,27 promile alkoholu.

Přijel si pro auto taxíkem

Vzhledem k okolnostem případu strážníci muže zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky. Tím ale celá věc neskončila. Hodinu před půlnocí strážník obsluhující kamerový systém zaregistroval na kameře snímající prostor před vlakovým nádražím Ostrava-Svinov opět tohoto muže.

Na místo dorazil vozidlem taxislužby a zamířil si to rovnou k zaparkovanému vozidlu BMW. Do tohoto vozidla pak usednul a rozjel se ke kruhovému objezdu. Z kruhového objezdu pak pokračoval ve směru k ulici Rudná. Jeho jízda však netrvala dlouho. Za pár okamžiků byl zastaven hlídkou strážníků. Tu na místo vyslal strážník obsluhující kamerový systém. Dechová zkouška pak prokázala, že v době řízení byl ještě pod vlivem alkoholu, kdy nafoukal 1,75 promile alkoholu. I v tomto případě byl předán státním policistům.

 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt