Opilý řidič BMW se pro své auto vrátil taxíkem, znovu nadýchal - Ostrava-Poruba


Dne:27.10.2022 | autor: Monika Vojáčková | Ostrava | Rating šoku: 1

Opilý řidič BMW se pro své auto vrátil taxíkem, znovu nadýchal - Ostrava-Poruba

Sedmačtyřicetiletý řidič nadýchal ve čtvrtek minulého týdne v Ostravě-Porubě hned dvakrát za jeden večer. Za volant usedl nejprve s 2,27 promile alkoholu a za necelé tři hodiny řídil znovu, tentokráte s 1,75 promile.

"Na začátku bylo oznámení občanky na tísňovou linku. Ta operátorovi linky 156 krátce před devátou hodinou večerní uvedla, že u nádraží Ostrava-Svinov se v okolí zaparkovaného vozidla značky BMW pohybuje zřejmě opilý muž, který bude chtít s tímto vozidlem odjet z parkoviště," uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Zároveň s výjezdem hlídky na toto místo zaměřil svou pozornost i strážník obsluhující kamerový systém. Ze záznamu kamer bylo patrné, že svědkyní popsaný muž usedá za volant vozidla BMW a odjíždí od nádraží Ostrava-Svinov ve směru ke kruhovému objezdu na ulici Mannesmannova.

Na kruhovém objezdu řidič zřejmě zaregistroval přijíždějící vozidlo strážníků. Proto s vozidlem objel kruhový objezd a vrátil se zpět na místo, kde původně parkoval. Tento „úhybný“ manévr mu již ale nepomohl, protože u něho záhy zastavila hlídka strážníků a vyzvala jej k provedení dechové zkoušky. Později zjištěný 47letý muž se po výzvě dechové zkoušce podrobil, kdy přístroj ukázal 2,27 promile alkoholu.

Přijel si pro auto taxíkem

Vzhledem k okolnostem případu strážníci muže zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky. Tím ale celá věc neskončila. Hodinu před půlnocí strážník obsluhující kamerový systém zaregistroval na kameře snímající prostor před vlakovým nádražím Ostrava-Svinov opět tohoto muže.

Na místo dorazil vozidlem taxislužby a zamířil si to rovnou k zaparkovanému vozidlu BMW. Do tohoto vozidla pak usednul a rozjel se ke kruhovému objezdu. Z kruhového objezdu pak pokračoval ve směru k ulici Rudná. Jeho jízda však netrvala dlouho. Za pár okamžiků byl zastaven hlídkou strážníků. Tu na místo vyslal strážník obsluhující kamerový systém. Dechová zkouška pak prokázala, že v době řízení byl ještě pod vlivem alkoholu, kdy nafoukal 1,75 promile alkoholu. I v tomto případě byl předán státním policistům.

 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tři zásadní pravidla za volantem, pokud dostanete smyk

Obecně lze použít 3 pravidla: nebrzdit, vyšlápnout spojku a vyrovnávat jízdu volantem. "Je ale také dobré vědět, jaký náhon vozidlo má. Jiný smyk dostane…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt