*

Opilý cyklista vjel pod kola opilému řidiči - Radvanice


Dne:03.06.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Olomouc | Rating šoku: 2

V pondělí kolem půl páté odpoledne se stala u obce Radvanice v Olomouckém kraji kuriózní dopravní nehoda. Oba účastníci, cyklista i řidič osobního vozu, po srážce nadýchali alkohol.

Osmapadesátiletý cyklista jel ve směru na Lazníky a znenadání přejel do protisměru, kde vjel přímo do cesty osobnímu vozidlu Kia a došlo k čelnímu střetu.

"U obou účastníků proběhla dechová zkouška, která odhalila, že jsou oba ve stavu vylučujícím řídit jakýkoliv dopravní prostředek a že jsou hrozbou nejen pro sebe, ale i pro další účastníky v silničním provozu. Cyklista, který skončil se zraněním v nemocnici, nadýchal hodnoty 1, 84 a 1, 91 promile alkoholu v dechu a druhý účastník 1, 11 a 1, 15 promile," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Řidič vozidla se v nemocnici podrobil odběru bio materiálu a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Druhý provinilec je podezřelý z přestupku proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Hmotná škoda byla vyčíslena na 41 tisíc korun.

Galerie - Opilý cyklista vjel pod kola opilému řidiči - Radvanice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt