Opilý, bez helmy a bez řidičáku vyrazil na skútru pro další pivo


Dne:14.09.2023 | autor: Monika Vojáčková | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Datum nehody: 6.9.2023, další nehody ze dne 6.9.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Opilý, bez helmy a bez řidičáku vyrazil na skútru pro další pivo

Minulou středu nemohli uvěřit vlastním očím policisté z jihomoravské speciální pořádkové jednotky. Kolem jejich hlídkového vozidla totiž bezstarostně projel muž na motorce bez helmy a bez registrační značky.

"Kontrolovaný jednačtyřicetiletý muž neměl v pořádku téměř nic. Policistům se například přiznal, že se před jízdou pořádně posilnil alkoholem. Vypít měl několik piv, které prokládal vodkou. Naměřeno mu bylo kolem 2,5 promile," uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Jenomže výčet jeho prohřešků zdaleka neskončil. Kromě toho, že motocyklista nikdy nevlastnil řidičský průkaz, usedl za řídítka skútru, ačkoliv měl soudem uložen platný zákaz řízení. Namířeno měl navíc do nedalekého obchodu pro novou zásobu alkoholu.

"Nyní musí počítat s trestním stíháním pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi," dodal Vala.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Kdo jede až k začátku zúžení, nepředbíhá ve frontě! Naopak, chápe pravidlo ZIP

Pravidlo ZIPu má za úkol zvýšit plynulost provozu, aby nedocházelo k dopravním zácpám v hustém provozu v místech, kde se snižuje počet jízdních pruhů. Laicky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies