Opilý řidič vletěl s autem do zahrady a zbil majitele, který chtěl zavolat pomoc - V Ráji


Dne:11.06.2020 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 1

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: V Ráji

Datum nehody: 8.6.2020, další nehody ze dne 8.6.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Opilý řidič vletěl s autem do zahrady a zbil majitele, který chtěl zavolat pomoc - V Ráji

Opilý třiadvacetiletý muž dostal v pondělí smyk a vjel do jedné ze zahrad ve Strakonicích. Poté napadl majitele pozemku, který chtěl naříkající posádce přivolat záchranáře. Případ prošetřuje polici kvůli podezření z ublížení na zdraví.

 

„Řidič s dalšími spolujezdci jel s osobním automobilem Škoda Felicia z obce Staňkov do Strakonic, kde v ulici V Ráji nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a vyjel mimo komunikaci,“ popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Auto skončilo v zahradě, kde poškodilo přívěs za sekačku a záhony. Na pozemku byl v tu dobu i majitel, který chtěl přivolat pomoc, protože slyšel, jak cestující ve vozidle naříkají bolestí. Ovšem třiadvacetiletý opilý řidič na něj zaútočil.

„V domnění, že muž volá na policii, začal majitele zahrady fyzicky napadat údery do obličeje, hlavy a horní poloviny těla. Zřejmě se chtěl vyhnout dalším problémům, neboť na Klatovsku je mladík pro policisty známou firmou. Zranění dvaapadesátiletého muže si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici s dosud neupřesněnou dobou léčení,“ uvedla Nováková a dodala, že strakoničtí policisté zahájili trestní řízení kvůli podezření z ublížení na zdraví.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, která postupně ukazovala hodnoty 1,5, 1,6 a 1,75 promile. V době jejich příjezdu byli na místě tři lidé. Žádná zranění nakonec záchranná služba řešit nemusela, hmotná škoda je vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Od pondělí hrozí pokuta, nezapomeňte na elektronickou dálniční známku

Nedělí 31. ledna po čtvrtstoletí definitivně končí éra papírových dálničních známek. Do konce ledna platily ještě staré roční. Nově už budou dálnicím vévodit…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt