*

Náraz vytrhl motor z auta, opilá řidička nadávala záchranářům - Pardubice


Dne:14.03.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Pardubice | Rating šoku: 3

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Pardubice

Datum nehody: 14.3.2019, další nehody ze dne 14.3.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Opilá řidička, která v noci na čtvrtek bourala na okraji Pardubic, měla velké štěstí. Tachometr se zasekl na hodnotě 120 km/h, auto skončilo zcela zdemolované po nárazu do stromu, motor skončil opodál. Mladá řidička pod vlivem alkoholu vyvázla z hrozivě vypadající nehody jen s modřinami a naraženinami. Popírá, že by záchranářům vulgárně nadávala, i když přiznává slovní přestřelku s jedním z nich.

Náraz do stromu, který zastavil mladou řidičku nedaleko pardubické obchodní zóny Globus, byl tak silný, že vymrštil motor mimo fabii. Hasiči nemohli najít ani autobaterii. Fotografie tachometru naznačuje, že vůz mohl jet rychlostí 120 kilometrů v hodině. Přesným výpočtem rychlosti se nyní zabývá policie v rámci vyšetřování nehody.

„Pacientku jsme převezli do pardubické nemocnice s podezřením na poranění páteře a končetin,“ uvedl mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Žena narozená v roce 1990 podle něj záchranáře po celou dobu zásahu častovala vulgárními výrazy. „To pak pokračovalo i v nemocnici. Doufáme, že když řidička vystřízlivěla, uvědomila si, že to nemusela přežít a že ohrozila i další účastníky provozu,“ doplnil Malý.

Nadávala jsem jen na bolesti, tvrdí řidička

Redakci chcizit.cz se ozvala řidička s tím, že vulgárně záchranáře nenapadala. "Nadávala jsem na bolesti páteře a kolen. Pokud si záchranáři mysleli, že to je na ně, tak to je omyl. Nadávala jsem sama sobě a na to zvíře," uvádí svoji verzi žena, kterou nyní čeká vyšetřování. Prý strhla volant, protože jí do cesty vběhlo zvíře o velikosti lišky.

"Záchranář mi řekl první: 'Opilá kr...' Odpověděla jsem mu: 'Arogantní blb..' Bylo to vzájemné," vysvětluje lehce zraněná řidička a jedním dechem dodává: "Jsem vděčná, že mi pomohli a že žiju a věřte mi, strašně toho lituju. Sama jsem se potrestala a ne málo."

Policisté ženě na první pokus naměřili 1,86 promile alkoholu v dechu. Na druhý pokus nadýchala 1,76 promile.

Galerie - Náraz vytrhl motor z auta, opilá řidička nadávala záchranářům - Pardubice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Přes 40 procent Čechů se občas nepřipoutá. Mohou přijít až o polovinu pojistného

Podle statistik Ministerstva dopravy je nepoutání se dokonce druhým nejčastějším prohřeškem na českých silnicích. Průzkum zjistil, že mladší řidiči do 29…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt