*

Nezaplacené povinné ručení


Dne:15.08.2017 | autor: placená inzerce | Galerie (1)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Povinné ručení je zákonem dané pojištění. Žádný motorista by neměl vyjet do silničního provozu bez řádně uzavřeného a zaplaceného povinného ručení. 

Co se může stát?

Asi každý ví, co ho může čekat, pokud způsobí nehodu a nebude mít platné povinné ručení. Nejčastěji vás napadne, že bude muset zmíněný motorista způsobenou škodu uhradit ze svého. A právě v tomto okamžiku si mnoho nepojištěných řidičů zřejmě neuvědomuje, co může obnášet uhradit způsobenou škodu. Asi nejlépe si to představíme, pokud si prohlédneme nějaké již sjednané povinné ručení, co obsahuje a jaké má limity.

Zákonem dané limity

Zákonem dané minimální limity jsou 35 milionů korun pro škody na zdraví a stejný limit pro škodu na majetku. Povinné ručení s menším limitem než 35 milionů korun není možné sjednat. Již z tohoto lze snadno odhadnout, jaká škoda může vzniknout a co by mohl nepojištěný řidič hradit. Pokud se jedná o škodu na majetku, možná si řeknete, že u nás jezdí málo tak drahých aut aby se to na takovouto sumu dostalo.

Omyl aneb co řetězová nehoda!

Dopouštíte se ovšem velkého omylu. Pokud způsobíte nehodu (nejčastěji v zimě řetězovou), může se stát, že po vás bude vymáhána škoda za všechny vozy, které byli při nehodě poškozeny. To samozřejmě může jít do částek až několika milionů. Mnohem horší situace může nastat, pokud při vámi zaviněné nehodě vozem bez povinného ručení vznikne úraz a v tom nejhorším případě smrt některého z účastníků dopravní nehody.

Škoda se musí uhradit

Řidič, který nepojištěným vozidlem takovou nehodu způsobí, bude muset uhradit nejen škodu materiální ale také škodu na zdraví dalších účastníků nehody. Poté odškodnění bude v řádech milionů nebo i v desítkách milionů korun což je pro mnoho nepojištěných řidičů likvidační. V neposlední řadě nemůže řidič, který způsobí nehodu bez povinného ručení spoléhat na schovívavost úřadů a poškozených a velice lehce se ocitne bez majetku a finančních prostředků na okraji společnosti, navíc s doživotním dluhem, který nebude schopen nikdy uhradit.  

 

zdroj foto: www.pixabay.com

Galerie - Nezaplacené povinné ručení

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt