*

Nejbezpečnější jsou bílá auta, nejhorší řidiči sedí v Audinách


Dne:03.05.2017 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Nejbezpečnější jsou bílá auta, nejhorší řidiči sedí v Audinách

Napadlo vás někdy, jaký vliv má barva laku vozidla na bezpečnost řidiče a jeho okolí? Jaké barvy a značky bourají nejčastěji? Které auto je na silnici nejlépe viditelné a přikládat vlastně barvě až tak velkou váhu? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek ohledně bezpečnosti na silnicích jsou součástí následujícího článku.

Červená je nejbezpečnější? Rozšířený omyl!

Ještě donedávna si drtivá většina z nás myslela, že nejbezpečnější jsou automobily s červeným lakem. To je však již mnoho let vyvrácený mýtus. Dle aktuálně dostupných statistik jsou nejbezpečnější auta s mátově zeleným, žlutým nebo bílým lakem. Červené vozy za těmito dalece zaostávají. Jak je to možné?

Ačkoli červenou barvu v přírodě příliš nenajdeme, na vozovce jsou přeci jen lépe viditelné odstíny žluté, zelené a bílá. Móda a trendy v oblasti automobilového průmyslu tak mohou být nejen líbivé, ale zásadním způsobem ovlivňují také bezpečnost řidiče i ostatních účastníků silničního provozu.

Náš tip: Plánujete přestříkání vozidla novým lakem? Připravte si 15 až 25 tisíc korun. V případě chybějících financí se vám může hodit půjčka bez dokladování příjmu a účelu.

Nejnebezpečnější jsou Audiny a tmavé laky

Naopak mezi automobily, jejichž řidiči způsobili nejvíce dopravních nehod, patří značky Audi, BMW, Alfa Romeo, Škoda Superb či Mercedesy. S touto statistikou přišla nedávno jedna známá tuzemská pojišťovna, která porovnala jednotlivé značky vozidel podle pravděpodobnosti vzniku pojistné události z havarijního pojištění.

Ze statistik také vyplývá, že zhruba každý třetí řidič vozidla značky Audi, které pojišťovna pojistila, měl během jednoho roku dopravní nehodu. Nejvíce dopravních nehod způsobí Pražané, kterým šlapou na patu Severočeši. Konkrétně jde o obyvatele Ústí nad Labem, Mostu, Kladna či Děčína. Mezi bezkonkurenčně nejrizikovější ale stále patří pozemní komunikace v Ostravě, Brně a Karviné.

Náš tip: Nehoda není náhoda, proto pamatujte na to, že kromě havarijního pojištění byste měli mít uzavřené též životní pojištění, které v případě tragické nehody nenechá vaši rodinu na holičkách.

Jak minimalizovat riziko vzniku dopravní nehody?

O dodržování dopravních předpisů se asi nemusíme dlouhodobě rozepisovat. Důležité však také je, aby řidič přizpůsobil cestu svému aktuálnímu rozpoložení i zdravotnímu stavu. Pokud cítíte, že se o vás pokouší třeba migréna, kterou zaženete silnými analgetiky, měli byste vědět, že právě tyto a spousta dalších léků mohou zhoršit pozornost řidiče, což může vyústit v tragickou nehodu.

Pro všechny případy se také vyplácí sjednat si zodpovědnou asistenční službu a svědomitě platit povinné ručení. Pokud byste jej neplatili, hrozí vám nejen úhrada vzniklé škody z vlastní kapsy, ale také nepříjemná pokuta. Nutno podotknout, že pokuty jsou v tomto pžřípadě opravdu vysoké a škody ještě vyšší. Mnoho řidičů, kteří si povinné ručení dobrovolně neplatí tak v této situaci sahá po půjčce před výplatou, nebo dalších úvěrových produktech, které jim mají pomoci vzniklou škodu uhradit.

Většinou se však svým nezodpovědným jednáním dostanou nejen do křížku s policií, ale také do dluhové spirály, z nichž není lehké uniknout. Pokud tedy na silnice vyrážíte, chovejte se zodpovědně a nepodceňujte rizika, která vám zde hrozí.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt