*

Tragická bilance na druhý svátek - auto v potoce i v betonovém sloupu - Lupenice


Dne:26.12.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Lupenice

Datum nehody: 26.12.2020, další nehody ze dne 26.12.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS KHK

Dvě vážné dopravní nehody se staly dnes, tedy na druhý svátek vánoční, v Královéhradeckém kraji. První automobil boural v Lupenicích na Rychnovsku po poledni, šestasedmdesátiletý řidič nepřežil náraz do betonového sloupu. Další nehoda se stala po 15. hodině u Třebechovic pod Orebem. Po nehodě dvou vozidel skončilo jedno auto v náhonu, čtyři lidé se zranili.

Tragická nehoda se stala na silnici č. 14 v katastru obce Lupenice mezi Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem. Automobil Volkswagen Sharan narazil do betonového sloupu s elektrickým vedením, jeho řidič na místě zemřel.

"Ve voze zůstal zaklíněn jeden člověk, hasiči jej vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, bohužel ani přes rychlou první pomoc se nepodařilo řidiče oživit," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

"Šestasedmdesátiletý řidič z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do betonového sloupku. Muž přes veškerou snahu záchranářů na místě svým zraněním podlehl," doplnila mluvčí policie Eliška Majerová.

Auto spadlo do náhonu

K další nehodě vyjížděli profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem v 15:10. Dvě auta bourala na silnici č. 11 u Třebechovic, přičemž jedno z havarovaných vozidel spadlo po nehodě do náhonu. 

"Bez nutnosti použití hydraulického nářadí z něj byli vyproštěni čtyři lidé (dva dospělí a dvě děti). Všechny osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba," uvedla mluvčí hasičů.

Druhý vůz zůstal na komunikaci. Z vozidla, které skončilo mimo silnici, unikl do potoka olej, hasiči ho zasypali absorbující látkou a umístili kolem vozu sorpční hady. Olej se podařilo na hladině zachytit, jednotky rychle vyprostily havarovaný vůz, aby nedocházelo k dalšímu znečištění vodního toku. Vozidlo poškodilo při nehodě mostek a svodidla. Hasiči následně zlikvidovali použitý sorbent z vodní hladiny, postarali se o zprůjezdnění komunikace  a předali místo zásahu policistům.

Galerie - Tragická bilance na druhý svátek - auto v potoce i v betonovém sloupu - Lupenice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Reflexní pásek zvýší viditelnost na trojnásobek

Víte, že použití obyčejného reflexního pásku v nočních hodinách na neosvětlené komunikaci zvýší vaši viditelnost až trojnásobně? Reflexní vesta pak bezmála…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt