*

O víkendu bourali motorkáři, několik jich vážné nehody nepřežilo - Čestice


Dne:30.03.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Čestice

Datum nehody: 28.3.2020, další nehody ze dne 28.3.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR, ZZS, HZS

Sobotní teplé počasí vylákalo na silnice motorkáře, bohužel hned několik nehod skončilo tragicky. U Poděbrad do sebe vrazili dva motorkáři a jejich stroje začaly hořet, ani jeden z řidičů nepřežil. Další motorkář zahynul po předjíždění a střetu s autem na Rychnovsku, jiná smrtelná nehoda se stala v neděli na Vysočině.

Tragický střet motorky s osobákem

"Jednačtyřicetiletý řidič motocyklu Honda VF 750 Sport v uvedenou dobu jel ve směru jízdy od Čestic na Borohrádek. Dle prvotních informací měl v pravotočivé zatáčce začít předjíždět dosud blíže neupřesněné nákladní vozidlo. Pravděpodobně při samotném předjíždění zřejmě neodhadl vzdálenost protijedoucího osobního motorového vozidla a nestačil se včas zařadit do svého jízdního pruhu," uvedl k nehodě mluvčí policie Aleš Brendl.

Došlo tak k čelnímu střetu motocyklu s protijedoucím automobilem Ford Mondeo Combi, které v tu dobu řídila osmačtyřicetiletá žena. Po srážce vyjel motocykl vpravo mimo silnici na pole. Automobil skončil v pravém silničním příkopu, kde narazil přední částí do stromu a drátěného ohradníku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

"Zraněného motorkáře do nemocnice transportoval vrtulník, kde v odpoledních hodinách zemřel. Ke zranění dalších osob nedošlo. Alkohol policisté na místě vyloučili u řidičky osobního automobilu. U zemřelého alkohol vyvrátí, případně potvrdí, až nařízená pitva. Po dobu vyšetřování dopravní nehody byla silnice zhruba na dvě hodiny zcela uzavřena. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku přesahující 210 tisíc korun," doplnil mluvčí policie.

U Poděbrad zemřeli dva motorkáři, jejich stroje shořely

V sobotu odpoledne se stala tragická nehoda také ve Středočeském kraji. Na silnici číslo 38 na úrovni Poděbrad poblíž místní části Polabec se srazily dvě motorky, které začaly ihned po nehodě hořet. Hasiči byli na místě za pět minut od ohlášení nehody a okamžitě za použití vysokotlakého proudu začali hasit požár motocyklů a také části stromu, který začínal hořet.

"Dále se hasiči ve spolupráci se zdravotníky zapojili do resuscitace obou vážně zraněných řidičů. Zdravotnická záchranná služba vzhledem k závažnosti a charakteru poranění povolala i vrtulník se zdravotníky. Přes veškerou snahu všech záchranářů však oba řidiči svým zraněním na místě podlehli," řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Při nehodě na Vysočině zemřel motorkář

K dopravní nehodě motorkáře u obce Petráveč na Žďársku vyslalo zdravotnické operační středisko v neděli odpoledne před patnáctou hodinou výjezdovou skupinu z Velkého Meziříčí a vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy.

"I přes veškeré oživovací pokusy řidič motocyklu svým vážným zraněním na místě nehody podlehl," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Okolnosti všech nehod i jejich příčiny vyšetřuje Policie ČR.

Galerie - O víkendu bourali motorkáři, několik jich vážné nehody nepřežilo - Čestice

O víkendu bourali motorkáři, několik jich vážné nehody nepřežilo - Čestice
Nehoda na Rychnovsku (PČR)
O víkendu bourali motorkáři, několik jich vážné nehody nepřežilo - Čestice
Nehoda na Rychnovsku (PČR)
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Už máte přezuto? Povinnost zimních pneu začíná dnes

Pneuservisy jsou otevřeny i v době epidemických omezení, přezujte zimní pneumatiky na vašich autech včas. "Již při poklesu teplot pod plus sedm stupňů je…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt