*

Autobus skončil kvůli sněhu v příkopu, hasiči zachránili devět lidí - Lichnov


Dne:01.03.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Lichnov

Datum nehody: 29.2.2020, další nehody ze dne 29.2.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Dvě osobní vozidla a autobus havarovaly v sobotu po půl jedenácté v Lichnově na Novojičínsku. Zranění utrpěli dva lidé, autobus museli vyprostit hasiči pomocí speciálu Bison a těžkotonážního jeřábu Demag.

"Hasiči po příjezdu na místo události provedli speciálními tyčemi stabilizaci autobusu, který zůstal v příkopu nakloněný na bok, následně z vozu zachránili devět lidí. Dva z cestujících utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

V osobních vozech podle něj cestovali pouze řidiči, těm se po kolizi nic nestalo. O vytažení automobilů se postaraly soukromé odtahové služby, k bezpečnému vytažení autobusu si velitel zásahu po konzultaci s dopravcem povolal techniku ze stanice HZS MSK Ostrava – Zábřeh. Odtud byl na místo vyslán vyprošťovací speciál Bison a s ním rovněž těžkotonážní jeřáb Demag.

Další autobus havaroval v Trojanovicích

"Krátce před 14. hodinou byl autobus vytažen, komunikace uvolněna a uklizena," dodal mluvčí. Souběžně se zásahem v Lichnově řešili nehodu autobusu hasiči rovněž v Trojanovicích. Tam vyrazili tři minuty po 11. hodině, autobus zůstal mimo komunikaci nakloněný na pravý bok.

Hasiči po příjezdu zajistili autobus proti samovolnému pohybu ukotvením k zásahovému automobilu, následně z vozu pomohli ven jeho řidiči. Ten vyvázl bez zranění. Poté jednotky vyčkaly na místě na těžkou vyprošťovací techniku, která dorazila z předchozího zásahu v Lichnově.

Galerie - Autobus skončil kvůli sněhu v příkopu, hasiči zachraňovali devět lidí - Lichnov

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt