*

Autobus skončil kvůli sněhu v příkopu, hasiči zachránili devět lidí - Lichnov


Dne:01.03.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Lichnov

Datum nehody: 29.2.2020, další nehody ze dne 29.2.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Dvě osobní vozidla a autobus havarovaly v sobotu po půl jedenácté v Lichnově na Novojičínsku. Zranění utrpěli dva lidé, autobus museli vyprostit hasiči pomocí speciálu Bison a těžkotonážního jeřábu Demag.

"Hasiči po příjezdu na místo události provedli speciálními tyčemi stabilizaci autobusu, který zůstal v příkopu nakloněný na bok, následně z vozu zachránili devět lidí. Dva z cestujících utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

V osobních vozech podle něj cestovali pouze řidiči, těm se po kolizi nic nestalo. O vytažení automobilů se postaraly soukromé odtahové služby, k bezpečnému vytažení autobusu si velitel zásahu po konzultaci s dopravcem povolal techniku ze stanice HZS MSK Ostrava – Zábřeh. Odtud byl na místo vyslán vyprošťovací speciál Bison a s ním rovněž těžkotonážní jeřáb Demag.

Další autobus havaroval v Trojanovicích

"Krátce před 14. hodinou byl autobus vytažen, komunikace uvolněna a uklizena," dodal mluvčí. Souběžně se zásahem v Lichnově řešili nehodu autobusu hasiči rovněž v Trojanovicích. Tam vyrazili tři minuty po 11. hodině, autobus zůstal mimo komunikaci nakloněný na pravý bok.

Hasiči po příjezdu zajistili autobus proti samovolnému pohybu ukotvením k zásahovému automobilu, následně z vozu pomohli ven jeho řidiči. Ten vyvázl bez zranění. Poté jednotky vyčkaly na místě na těžkou vyprošťovací techniku, která dorazila z předchozího zásahu v Lichnově.

Galerie - Autobus skončil kvůli sněhu v příkopu, hasiči zachraňovali devět lidí - Lichnov

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Přes 40 procent Čechů se občas nepřipoutá. Mohou přijít až o polovinu pojistného

Podle statistik Ministerstva dopravy je nepoutání se dokonce druhým nejčastějším prohřeškem na českých silnicích. Průzkum zjistil, že mladší řidiči do 29…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt