Loni zemřelo na dráhách v Česku mnohem více lidí než v předchozích letech


Dne:19.05.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Drážní inspekce

V roce 2019 zemřelo na dráhách v České republice celkem 247 osob, což je o 8 procent více než v roce 2018. Celkový počet mimořádných událostí, usmrcených i zraněných opět vzrostl. Jen během prvních dvou dnů letošního roku Drážní inspekce zaevidovala pět usmrcených při střetu vlaku s osobou (proti stejnému období roku 2019 jde o pětinásobný nárůst) a trend bohužel stále pokračuje.

Největší podíl na počtu usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem. V roce 2019 se zvýšil počet střetů vlaku s osobou o 12 procent, počet usmrcených lidí vzrostl o 10 procent a o celých 22 procent více eviduje Drážní inspekce v případě zraněných.

Nejtragičtějším měsícem v případě střetu vlaku s osobou v roce 2019 byl duben, nicméně stejně jako v roce 2017 a 2018 byl měsícem s největším počtem nehod říjen.

"Počet střetnutí na železničních přejezdech v roce 2019 v porovnání s předchozími lety opět narostl a byl nejvyšší od roku 2013. Počet usmrcených v porovnání s rokem 2018 vzrostl o 21 procent a počet zraněných o 25 procent," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nejtragičtějším měsícem v souvislosti s nehodami na železničních přejezdech byl jednoznačně červenec, kdy se událo 24 střetnutí, při kterých zahynulo 10 osob, což je největší počet usmrcených v jednom kalendářním měsíci za posledních deset let.

Největší podíl na této statistice měla nehoda ze dne 14. 7. 2019, kdy se ve 14.52 hodin v Černožicích na Královéhradecku střetl spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové s osobním automobilem a při této nehodě zahynuly všechny čtyři osoby v automobilu. Policie v posledních dnech ukončila vyšetřování a nikoho stíhat nebude, protože nehodu zavinila řidička.

Velký vliv na celkový počet zraněných při střetnutích na železničních přejezdech mají standardně střetnutí osobních vlaků s nákladními automobily, kdy dochází k vykolejení a ke zranění cestujících ve vlacích. Podívejte se na video, jak správně reagovat, pokud zůstanete uvězněni mezi závorami. V roce 2019 eviduje Drážní inspekce celkem tři nehody kamionu a vlaku se sedmi a více zraněnými, například v Praze-Uhříněvsi.

Galerie - Loni zemřelo na dráhách v Česku mnohem více lidí než v předchozích letech

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt