*

Vliv karantény a pandemie na statistiky: nehod výrazně ubylo


Dne:26.03.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

Vliv karantény a pandemie na statistiky: nehod výrazně ubylo

Pandemie nového typu koronaviru má i pozitivní vliv. Podle statistik se výrazně snížila nehodovost, kvůli omezenému pohybu a karanténě počet dopravních nehod v České republice klesl v uplynulém týdnu téměř na polovinu!

"V prvním týdnu omezení pohybu zemřelo na silnicích 5 lidí. Nízká intenzita osobní dopravy přinesla o polovinu méně nehod, i výrazně méně zranění. I přes prázdné silnice ale zatím příliš neklesl počet úmrtí. Nezapomínejte prosím na solidaritu ani za volantem!" uvádí BESIP.

Zatímco loni se touto dobou stalo 1 977 dopravních nehod, letos jich bylo jen 1 002. Výrazně klesl i počet zraněných, ovšem počet obětí zůstává i přes nízkou nehodovost poměrně vysoký. Loni zemřelo šest lidí, letos přišlo o život během jediného týdne pět lidí.

Nezávodím na silnici

Nový projekt Nezávodím.cz je kampaň za bezpečnost na silnicích zaměřenou na mladé a začínající řidiče jako součást letošního šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2020. Tuto iniciativu spouští organizátoři Virtual GP, kteří hodlají využít své zkušenosti a možnosti a zaměřit se na osvětu mladé generace, a to ve spolupráci s BESIP. Na projektu se dále podílí také značka Mercedes-Benz a společnost ESET.

Mladí řidiči často inklinují k rychlé a agresivní jízdě, ale zároveň jsou nezkušení a tím pádem, o to nebezpečnější. Ačkoliv se projekt Virtual GP věnuje virtuálním závodům, zcela jasně vnímá riziko spojené s nebezpečím v reálném světě. Řidiči si často neuvědomují, jaká výhoda tkví v kontrolovaném prostředí závodních okruhů nebo virtuálního světa.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Bezpečnostní pás v autě: Jak správně připoutat děti či těhotné ženy

Zlepšovadla nejsou bezpečná Lidi v autech často využívají různé prvky pro to, aby je bezpečnostní pás netlačil nebo aby obešli pípání auta z důvodu…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt