*

Při vážné nehodě dvou vlaků se zranilo 35 lidí, strojvedoucí zemřel - Český Brod


Dne:15.07.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Český Brod

Datum nehody: 14.7.2020, další nehody ze dne 14.7.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

U Českého Brodu na Kolínsku se v úterý večer stala vážná železniční nehoda dvou vlaků, při níž se zranilo 35 lidí, z toho osm dětí. Škodu vyčíslila Drážní inspekce na 45 milionů korun. Většina jde na vrub osobnímu vlaku, v němž zemřel strojvedoucí. Podle všeho projel návěstidlo Stůj a narazil do poštovního vlaku.

Při večerní srážce nákladního a osobního vlaku mezi Úvaly a Českým Brodem se zranilo 35 lidí, z nichž osm bylo nezletilých. Celkem ve vlaku cestovalo podle odhadů 100 až 120 lidí. Strojvůdce, který zůstal zaklíněný ve zdemolované kabině, zemřel.

„Dva těžce zranění pacienti byli transportováni vrtulníky do nemocnic v Praze a Českých Budějovicích. Osm středně těžce a dvacet pět lehce zraněných osob rozvezly posádky zdravotnické záchranné služby sanitkami do nemocnic v Kolíně, Nymburku a v Praze,“ uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

Zesnulému železničáři bylo čtyřicet let. „Byl odpočatý, všechny zákonné lhůty na odpočinek byly dodrženy. Byl to zkušený strojvůdce, měl desetiletou praxi. Konkrétně na takto vybavených tratích jezdil přes šest let,“ uvedl předseda představenstva Českých drah Václav Nebeský.

Strojvedoucí projel Stůj

Zdroj blízký vyšetřování uvedl, že strojvedoucí projel Stůj a narazil do poštovního vlaku čekajícího na vjezd do Českého Brodu. Na trati je autoblok, který umožňuje projet návěst Stůj i při dodržení předpisů. Strojvedoucí však musí zastavit a dál jet podle rozhledových poměrů.

Trať nadále není v provozu, Podle informací Českých drah na webu je předpoklad obnovení provozu na trati kolem dnešního poledne. Nehoda se stala na jednom z nejvytíženějších železničních úseků v republice. Provoz na trati je zastaven, rychlíky jezdí odklonem přes Lysou nad Labem. Regionální vlaky jsou nahrazeny autobusy.

Škoda na osobním vlaku činí 40 milionů korun, na vozidlech nákladního vlaku 5 milionů korun a na lokomotivě nákladního vlaku 300 tisíc korun, vyčíslila Drážní inspekce.

Přes noc na místě nehody pracovali záchranáři, hasiči a rychlá zdravotnická pomoc. Zázemí a podporu připravil Český červený kříž. Na místo neštěstí dorazil nehodový vlak, který havarované soupravy odtrhne od sebe. „Vyprošťování začne zřejmě za světla,“ řekl v noci mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Zamířil sem i speciální tank drážních hasičů, aby zajistil soupravu před převrácením. Podle Svobodových odhadů se tank z Prahy-Michle na místo nehody dostane okolo 5:00. Soupravu CitiElefant hasiči připevní řetězem k tanku, zajistí tak její stabilitu při vyprošťování.

Galerie - Při vážné nehodě dvou vlaků se zranilo 35 lidí, strojvedoucí zemřel - Český Brod

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt