*

Čelní střet brněnské tramvaje s trolejbusem si vyžádala čtyřicet zraněných - Brno


Dne:01.04.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: Brno

Datum nehody: 1.4.2019, další nehody ze dne 1.4.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Všechny záchranné složky dnes spěchaly k vážné dopravní nehodě tramvaje s trolejbusem v centru Brna. Záchranáři ošetřili celkem 40 zraněných lidí, z toho 13 těžce a středně těžce, hasiči museli některé cestující vyprostit. 

"Vážnost situace potvrzovalo hned několik oznámení na linku 158. Čelní střet odneslo zraněním celkem 40 osob včetně obou řidičů. Na řešení události se podílelo více jak 40 policistů. Měli plné ruce práce jak s uzavřením ulice i provozem na objízdných trasách, tak i s neukázněnými lidmi, kteří přímo na místě dopravní nehody mnohdy komplikovali práci záchranářům," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Na místě zasahovala i policejní krizová interventka, která pomáhala lehce zraněným a ostatním účastníkům nehody. Trolejbus se s tramvají střetl čelně v ulici Křenová. Sedm cestujících zůstalo zaklíněno ve zdemolovaném trolejbusu linky 33 a museli je vyprostit hasiči.

"Příčiny nehody jsou v šetření, v tuto chvíli nemůžeme vyloučit ani technickou závadu či zdravotní indispozici řidiče," dodal mluvčí policie.

"Operátoři vyslali na místo celkem sedm posádek, ale aktivovali také vozy dopravní zdravotní služby. Celou událost se našim posádkám podařilo zvládnout přibližně za hodinu a půl od nahlášení," uvedla v tiskové zprávě Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

Galerie - Čelní střet brněnské tramvaje s trolejbusem si vyžádala čtyřicet zraněných - Brno

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak připravit auto na dovolenou a jak předejít krizovým situacím?

Před cestou na dovolenou se doporučuje včas nechat auto prohlédnout v servisu. Odborníci odhalí a odstraní závady, které na první pohled nejsou vidět. Je třeba…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt