Skoro dvě promile nadýchal řidič, který boural s malými dětmi v autě - Jíloviště


Dne:04.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Praha | Rating šoku: 4

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Jíloviště

Datum nehody: 2.12.2018, další nehody ze dne 2.12.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Skoro dvě promile nadýchal řidič, který boural s malými dětmi v autě - Jíloviště

Nedaleko Jíloviště na Praze-západ v neděli večer naboural opilý řidič do dodávky. Jel po dálnici D4 a v autě vezl dvě děti předškolního věku. Hrozí mu až tři roky vězení.

„Osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a v pravém jízdním pruhu narazil zezadu do malé dodávky,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Jana Dětská, video najdete na serveru iDNES.cz.

Dva předškoláci, které vezl opilý řidič v autě, byli preventivně převezeny do nemocnice v Praze. Ošetřena musela být i posádka nabourané dodávky.

„U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní s výsledkem 1,84 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že zkoušku na drogy řidič odmítl. Muž je podle ní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až tři roky vězení.

Alkohol ovlivňuje periferní vidění řidiče

Zajímavé je, že alkohol u řidičů výrazně ovlivňuje periferní vidění. Takzvané "tunelové vidění" znamená, že s rostoucím množstvím alkoholu v krvi klesá schopnost řidiče vnímat prostor před sebou. Řidič s 1,8 promile v krvi je schopen vnímat jen necelou třetinu prostoru!

 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Největší muzeum veteránů v ČR

Máte rádi české předválečné a prvorepublikové automobily? A věděli jste, že u nás existuje největší muzeum veteránů? Najdete jej v Olomouci a při návštěvě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies