Skoro dvě promile nadýchal řidič, který boural s malými dětmi v autě - Jíloviště


Dne:04.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Praha | Rating šoku: 4

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Jíloviště

Datum nehody: 2.12.2018, další nehody ze dne 2.12.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Skoro dvě promile nadýchal řidič, který boural s malými dětmi v autě - Jíloviště

Nedaleko Jíloviště na Praze-západ v neděli večer naboural opilý řidič do dodávky. Jel po dálnici D4 a v autě vezl dvě děti předškolního věku. Hrozí mu až tři roky vězení.

„Osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a v pravém jízdním pruhu narazil zezadu do malé dodávky,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Jana Dětská, video najdete na serveru iDNES.cz.

Dva předškoláci, které vezl opilý řidič v autě, byli preventivně převezeny do nemocnice v Praze. Ošetřena musela být i posádka nabourané dodávky.

„U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní s výsledkem 1,84 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že zkoušku na drogy řidič odmítl. Muž je podle ní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až tři roky vězení.

Alkohol ovlivňuje periferní vidění řidiče

Zajímavé je, že alkohol u řidičů výrazně ovlivňuje periferní vidění. Takzvané "tunelové vidění" znamená, že s rostoucím množstvím alkoholu v krvi klesá schopnost řidiče vnímat prostor před sebou. Řidič s 1,8 promile v krvi je schopen vnímat jen necelou třetinu prostoru!

 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt