*

Dva hořící kamiony blokovaly celou noc dálnici u Prostějova - Prostějov


Dne:14.11.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (6) | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Prostějov

Datum nehody: 13.11.2018, další nehody ze dne 13.11.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Celou noc z úterý na středu zasahovaly téměř tři desítky hasičů u dopravní nehody, která na 23. kilometru uzavřela v obou směrech dálnici D46. Nedaleko Prostějova se srazily dva kamiony a vzápětí začaly hořet, navíc do nich ještě narazila dodávka. Jeden z řidičů utrpěl zranění, škoda se šplhá ke třem milionům korun.

"Událost byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v úterý 13. listopadu 2018 v 23:55 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Brodku u Prostějova, Vrahovic a Kostelce na Hané, uvedla Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Na dálnici se střetly nejdříve dva kamiony, které po nárazu začaly hořet. Jeden z kamionů převážel kari sítě, druhý kvasnice v krabicích, navíc do nich narazila dodávka převážející počítačové komponenty.

"Hasiči použili pěnu, kterou plameny zlikvidovali. Po celou dobu likvidace požáru byla dálnice D46 uzavřena v obou směrech," uvedla mluvčí hasičů a dodala, že zhruba za hodinu už byl zprovozněn směr Brno - Olomouc, druhý směr ale nehoda blokovala až do středečního dopoledne.

Hasiči poté zabránili úniku ropných látek a pohonných hmot do kanalizace, přečerpávali neuniklé pohonné hmoty z poškozených nádrží nákladních vozidel, osvětlovali místo události a vypomáhali s překládkou nákladů.

"Překládka kvasnic byla velmi komplikovaná, částečně byl náklad naložen nakladačem, tam, kde se nakladač nedostal, pracovali hasiči ručně s lopatami," uvedla Hacsiková. Požár zničil obě kabiny tahačů, u jednoho byl částečně poškozen i návěs. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Nehoda si vyžádala zranění jednoho z řidičů, který skončil v nemocnici.

Galerie - Dva hořící kamiony blokovaly celou noc dálnici u Prostějova - Prostějov

Dva hořící kamiony blokovaly celou noc dálnici u Prostějova - Prostějov
Hasiči likvidovali požár po srážce dvou kamionů na dálnici D46.
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Únava způsobuje více nehod než opilost

Víte, že únava řidiče způsobuje mnohem více nehod než opilost. Odborníci na dopravní nehody zkoumáním zjistili, že pravděpodobnost smrtelné nehody v noci…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt