*

Mrtvý zajíc na silnici vyděsil řidiče, s kamionem skončil v příkopu - Ostrov u Stříbra


Dne:29.04.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Plzeň | Rating šoku: 1

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Ostrov u Stříbra

Datum nehody: 26.4.2019, další nehody ze dne 26.4.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Mladý řidič nákladního vozu při úhybném manévru u Ostrova u Stříbra na Tachovsku nezvládl řízení, dostal smyk, sjel do příkopu a zranil se. To vše kvůli mršině zajíce na silnici, které se chtěl vyhnout. Škoda dosáhla částky kolem tři sta tisíc korun. 

"Oznámení o kuriózní dopravní nehodě, která se stala kolem 11:15 hod. na silnici II. třídy číslo 230, přijali 25. dubna tachovští dopravní policisté. Ve směru od Stříbra na Ostrov u Stříbra jel s nákladním vozidlem Mercedes 20letý řidič. Z dosavadního šetření vyplývá, že se řidič po přejetí horizontu v lesním úseku lekl mršiny zajíce uprostřed komunikace," uvedla k nehodě policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Dále popsala, že řidič ve snaze vyhnout se zvířeti strhl řízení vpravo, takže se kola nákladního auta dostala na nezpevněnou krajnici a začala se bořit. Na to reagoval řidič stržením řízení vlevo, podařilo se mu vyjet zpět na komunikaci, přičemž se ale dostal až k levému okraji vozovky, kde hrozilo, že vyjede mimo silnici, a tak opětovně strhl řízení vpravo. Vůz ale dostal smyk a vyjel do pravého silničního příkopu, kde se převrátil přes střechu.

Řidič byl při nehodě zraněný, a tak byl z místa převezen do nemocnice na ošetření. Požití alkoholu vyloučila dechová zkouška. Vzniklou škodu na vozidle policisté odhadli na 280 tisíc korun, na poškozeném silničním tělese vznikla škoda kolem 20 tisíc korun.

Galerie - Mrtvý zajíc na silnici vyděsil řidiče, s náklaďákem skončil v příkopu - Ostrov u Stříbra

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak připravit auto na dovolenou a jak předejít krizovým situacím?

Před cestou na dovolenou se doporučuje včas nechat auto prohlédnout v servisu. Odborníci odhalí a odstraní závady, které na první pohled nejsou vidět. Je třeba…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt