*

Rodiče s dítětem zahynuli v autě, na které se převrátila cisterna - Horky


Dne:03.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Horky

Datum nehody: 2.8.2019, další nehody ze dne 2.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Tragická nehoda uzavřela v pátek v poledne silnici za Čáslaví směrem na Havlíčkův Brod. Cisterna se tam srazila se dvěma osobními vozidly. V autě, které zůstalo převrácené na střeše pod cisternou, zemřeli rodiče a dítě, druhé dítě skončilo s těžkým zraněním v nemocnici, stejně jako řidič cisterny.

 

"Na komunikaci číslo I/38 se mezi obcemi Drobovice a Horky na rovném úseku silnice střetla dvě osobní vozidla s cisternovým nákladním vozidlem. Při nehodě zemřely tři osoby, dítě bylo převezeno do nemocnice. Šlo o čtyřčlennou rodinu, která společně cestovala v autě," upřesnila policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Jedno z osobních aut zůstalo po srážce s cisternou stát opodál a jeho čtyřčlennou posádku s lehčími poraněními převezly sanitky na chirurgické oddělení nemocnice v Čáslavi. Druhé osobní vozidlo skončilo na střeše mimo vozovku pod převrácenou cisternou.

"Jednotka z Golčova Jeníkova vyprostila pomocí hydraulického zařízení z kabiny tahače cisterny těžce zraněného řidiče, kterého předala zdravotnické záchranné službě. Po zajištění základních životních funkcí byl pacient letecky přepraven do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů.

V druhém autě zemřeli tři lidé

Čáslavští hasiči za pomoci vyprošťovacího nářadí také vysvobodili z vraku zaklíněného pod cisternou těžce zraněné dítě, které předali zdravotnickým záchranářům k ošetření a následnému převozu do nemocnice pozemní cestou. Zbytek rodiny nehodu nepřežil.

"Druhé dítě i oba rodiče utrpěli těžká zranění, kterým na místě podlehli. Jejich těla byla po postupném vyproštění předána k ohledání přivolanému koronerovim," uvedli hasiči.

Cisterna obsahovala pouze nepatrné množství rostlinného oleje, neboť byla po vyprázdnění, takže znečištění životního prostředí nehrozilo. Bylo nutné přivolat specializovanou firmu na vyproštění nákladní soupravy. Po celou dobu vyšetřování byl provoz uzavřen obousměrně a policisté až do pozdních nočních hodin odkláněli dopravu po objízdných trasách.

Příčiny, okolnosti a míra zavinění této tragické dopravní nehody je v šetření skupiny dopravních nehod a kriminální služby.

Galerie - Rodiče s dítětem zahynuli v autě, na které se převrátila cisterna - Horky

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt