*

U Černčic havaroval autobus, pět cestujících se zranilo - Černčice


Dne:17.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Černčice

Datum nehody: 17.1.2019, další nehody ze dne 17.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS KHK

Linkový autobus vyjel ve čtvrtek ráno u Černčic na Náchodsku ze silnice, narazil do stromů a zůstal stát v příkopu. V autobusu cestovalo dvacet lidí, pět z nich skončilo v nemocnici, zbylé odvezl evakuační autobus vyslaný z Hradce Králové.

"Hlášení o dopravní nehodě linkového autobusu přijalo krajské operační a informační středisko HZS ve čtvrtek ráno v 07:46 hod. V tu dobu jelo v autobuse celkem 19 cestujících a řidič," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru v Královéhradeckém kraji Martina Götzová. 

Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, narazilo do stromů podél silnice a skončilo v příkopu. Pět lidí se při nehodě zranilo.

"Zdravotníci na místě v rámci rychlého třídění zjistili, že při nehodě utrpělo zranění pět lidí, včetně řidiče. Nikdo z nich naštěstí nebyl v bezvědomí, ani nejevil známky vážnějšího poranění. Všem zraněným byla poskytnuta potřebná přednemocniční péče a následně byli převezeni do nemocnic v Náchodě a Hradci Králové. Ostatní cestující vyvázli bez zranění," uvedli záchanáři.

Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek hasičů, včetně evakuačního autobusu z Hradce Králové. Všechny osoby se dostaly mimo havarovaný autobus, nikdo nebyl zaklíněn a hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Do evakuačního autobusu nastoupilo celkem osm cestujících, kteří s ním dále pokračovali v jízdě. Zbytek cestujících si zařídil odvoz vlastními silami.

Silnice č. 308 musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči se po došetření nehody postarali o úklid komunikace. Vyproštění havarovaného autobusu si zajistil přímo dopravce. 

Galerie - U Černčic havaroval autobus, pět cestujících se zranilo - Černčice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt