Celkem 14 řidičů si za jízdy natáčelo nehodu na telefon, dostali pokutu - Lipník nad Bečvou


Dne:20.10.2023 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Lipník nad Bečvou

Datum nehody: 16.10.2023, další nehody ze dne 16.10.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Celkem 14 řidičů si za jízdy natáčelo nehodu na telefon, dostali pokutu - Lipník nad Bečvou

U pondělní nehody na D1 si řidiči ve velkém natáčeli nabourané kamiony na mobilní telefony. Ohrožovali tak další účastníky silničního provozu, včetně zasahujících záchranných složek.

V pondělí ráno se stala na D1 u Lipníku nad Bečvou dopravní nehoda, kdy řidič nákladního vozidla narazil zezadu do druhého nákladního vozidla. Omezení průjezdnosti místem bylo výrazné, po kolizi značně poničené vozy zasahovaly do obou jízdních pruhů. Na místě zasahovali policisté, hasiči i zdravotníci.

Řidiči při průjezdu místem museli zpomalit a policistům dálničního oddělení Mankovice neuniklo díky speciálnímu dalekohledu se záznamovým zařízením několik z nich, kteří zpomalili příliš a za jízdy natáčeli nehodu na mobil.

Pokuty za natáčení 

"Policisté z dálničního oddělení Mankovice okamžitě zareagovali. Zastavili a řešili přestupky celkem 14 řidičů, kteří natáčeli při jízdě na mobil dopravní nehodu. Nevěnovali se tak řízení. Policisté vyřídili 13 přestupků v příkazním řízení na místě v maximální možné výši pokuty," uvedla mluvčí policie Moravskoslezského kraje Soňa Štětínská.

U jednoho z „natáčejících“ řidičů navíc policisté zjistili, že usedl za volant i přes soudem uložený zákaz řízení. Muži zakázali policisté další jízdu a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. 

"V této souvislosti apelujeme na řidiče, nechť dodržují dopravní předpisy a věnují řízení pozornost. Je nutné si také uvědomit, že jakékoliv nestandardní a neočekávané chování typu extrémní bezdůvodné zpomalení či téměř zastavení v koloně, kdy to ostatní účastníci nečekají, může zapříčinit další – v tomto případě zbytečnou – dopravní nehodu. Na životě a zdraví jsou tak ohroženy nejen osádky dalších vozidel, ale v nebezpečí se v tu chvíli ocitají i v místě zasahující policisté, zdravotníci a hasiči, či další osoby poskytující v místě servis," vysvětlila mluvčí policie. 

Za prvních 9 měsíců zaznamenali moravskoslezští policisté celkem 7 422 dopravních nehod, při kterých bylo 27 osob usmrceno, 99 zraněno těžce a 1 538 lehce. Od ledna do září zjistili moravskoslezští policisté téměř 19 360 přestupků u řidičů, kteří drželi v ruce telefon nebo jiné hovorové či záznamové zařízení. Jedná se o nevěnování se řízení, respektive nesprávný způsob jízdy, který vítězí s několikanásobnou početní převahou nad dalšími příčinami dopravních nehod.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies