*

Motorkáři, pozor s výběrem přilby na motorku!


Dne:29.06.2013 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Motorkáři, pozor s výběrem přilby na motorku!

Podcenit kvalitu přilby na motorku by se nemuselo vyplatit. Při výběru helmy byste neměli koukat pouze na design a tvar, ale důležitým prvkem je celková bezpečnost přilby při nárazu. V článku se dozvíte, co byste neměli při koupi přilby přehlednout a podcenit.

V prvé řadě se vám nabízí dvě možnosti koupě přilby. Buď si můžete sednout k PC a z pohodlí domova si otevřít mnoho eshopů s motopříslušenstvím a vybrat si ideální přilbu nebo si zajít do nějakého kamenného obchodu a tam se poradit přímo s prodejcem. Za nás doporučujeme zvolit tu druhou možnost, neboť si zároveň můžete přilbu osobně vyzkoušet a k tomu ke všemu se zeptat vyškoleného pracovníka na případné nejasnosti.

Co nepodcenit při koupi přilby na motorku

Pokud si půjdete koupit přilbu na motorku, v prvé řadě musíte vědět, k jakému účelu jí budete používat. Rozlišujeme přilby integrální, výklopné, otevřené nebo crossové. Z hlediska bezpečnosti je důležité mít přilbu se zapínáním na D-kroužky. Dnes mají tento systém již skoro všechny přilby. Další věc, kterou byste neměli při koupi podcenit je materiál přilby a vnitřní polstrování. Přilby se vyrábějí buď z termoplastu nebo karbonu. Karbonové přilby jsou o poznání dražší, zato lépe odolávají povětrnostním vlivům a celkově jsou odolnější. Vnitřní polstrování by mělo být vyndávací a pratelné, pokud toto přilba nemá, nekupujte ji.

Spoustu motorkářů kouká i na hmotnost a hlučnost přilby. Neměli byste se řídit pravidlem, že čím lehčí přilba, tím lepší. Důležité je mít přilbu správně vyváženou. To zjistíte tak, že si přilbu položíte doprostřed na ukazováček a sledujete, zda se naklání dozadu nebo dopředu. Pokud ne, je přilba dobře vyvážená. Hlučnost přlby je těžší vyzkoušet, tady by vám měl poradit samotný prodejce, který může od motorkářů vědět, která přilba je více či méně hlučná.

Pár rad na cesty

1) přilbu si na hlavu nasaďte vždy, i kdybyste měli popojet jen pár metrů

2) nezapomeňte na zapínání přilby

3) pokud na přilbě pozorujete praskliny nebo vám přilba upadla na zem a je prasklá, v žádném případě jí dále nepoužívejte

4) nejezděte v přilbě, která vám je příliš těsná

Zdroj foto: sxc.hu

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidiči s praxí do 5 let jsou nejrizikovější

Víte, že nejčastějším viníkem dopravních nehod jsou řidiči s praxí do 5 let? Například v roce 2013 zavinili na českých silnicích 29% všech dopravních nehod,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt