Motorkář se řítil vysokou rychlostí v protisměru na dálnici a čelně narazil do dodávky - D5


Dne:16.04.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Praha | Rating šoku: 3

Region: Praha

Město: Praha

Místo: D5

Datum nehody: 14.4.2021, další nehody ze dne 14.4.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Ve středu okolo 13. hodiny se za 5. kilometrem dálnice D5 ve směru na Plzeň čelně střetl motocykl s dodávkou. Dálnice byla obousměrně uzavřena. Jedenačtyřicetiletý motorkář s blokovaným řidičákem nehodu nepřežil, pro těžce zraněného řidiče dodávky musel přiletět vrtulník. 

"Dopravní nehodě s fatálními následky předcházelo to, že 41letý motocyklista se řítil vysokou rychlostí po dálnici D5, kde mu policisté mezi 6. a 7. kilometrem ve směru od Plzně na Prahu naměřili rychlost jízdy více jak 200 km/hod," uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Motorkář sjel na 5,5. kilometru z dálnice směrem na Rudnou, kde na výzvy k zastavení hlídce zastavil. Policisté přistoupili k řidiči ke kontrole, jenže ten přidal na plynu a začal jim ujíždět. Najel znovu na dálnici D5 na 5,5. kilometr, ovšem do protisměru (do jízdního pásu pro směr jízdy Praha – Plzeň), kde po ujetí necelého půl kilometru čelně narazil do protijedoucí dodávky, kterou řídil 59letý muž (video serveru iDNES.cz).

"Jedenačtyřicetiletý motocyklista na místě podlehl vážnému zranění a řidič dodávky byl po vyproštění transportován vrtulníkem s těžkým zraněním do jedné z pražských nemocnic," uvedla policejní mluvčí.

Veškerými okolnostmi se zabývají kriminalisté z Prahy venkov-západ, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu. Šetřením na místě u motocyklisty v dostupných evidencích zjistili, že řídil stroj s platnou blokací řidičského oprávnění.

Dálnice byla obousměrně uzavřena od odpolední jedné hodiny do půl třetí, poté byl provoz obnoven na Prahu a na Plzeň pouze odstavným pruhem. Od 17 hodin byla dálnice průjezdná oběma směry.

Galerie - Motorkář ujížděl vysokou rychlostí v protisměru na dálnici a čelně narazil do dodávky - D5

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Telefonování za jízdy = 0,8 promile alkoholu v krvi

Víte, že telefonování řidiče za jízdy je stejně nebezpečné jako jízda pod vlivem alkoholu? A to i v případě, že používáte hands-free. Hned několik průzkumů…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt