*

Řidič multivanu nedobrzdil kolonu a převrátil kamion v protisměru - Častolovice


Dne:30.07.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (7) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Častolovice

Datum nehody: 29.7.2020, další nehody ze dne 29.7.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Všechny záchranné složky spěchaly ve středu krátce po 16. hodině na frekventovanou silnici mezi Častolovicemi a Domašínem na Rychnovsku, kde došlo k vážné nehodě. Řidič kamionu utrpěl zranění po srážce s multivanem, jehož řidič zřejmě nedobrzdil kolonu a strhl řízení do protisměru. Kamion plný štěpky se převrátil do pole, škoda je téměř dva miliony korun.

"Řidič osobního auta zn. Volkswagen Multivan jedoucí od Častolovic se na přímém úseku silnice s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení a nevšiml si před ním zpomalující kolony aut. Aby nedošlo ke střetu s osobním autem zn. Peugeot Panter, strhl pětačtyřicetiletý muž řízení do protisměru, kde ale v ten okamžik projižděl řidič s nákladním vozidlem zn. Man s návěsem Peischl. Došlo tak ke střetu levé boční části multivanu s levou boční částí kamionu, který následně sjel mimo komunikaci a převrátil se bok," uvedla k nehodě mluvčí policie Alena Kacálková.

Čtyřicetiletého řidiče kamionu záchranáři transportovali do nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechové zkoušky, které policisté provedli na místě u všech zúčastněných řidičů, vykázaly negativní výsledky. Při střetu se uvolnily plasty a rozbily skleněné výplně a úlomky zasáhly peugeot i před ním jedoucí osobní auto Škoda Octavia.

Škoda této dopravní nehody, která na několik hodin plně uzavřela vytíženou spojnici, je vyčíslena na 1 952 tisíc korun.

Galerie - Řidič multivanu nedobrzdil kolonu a převrátil kamion v protisměru - Častolovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nové otázky pro autoškoláky se zaměřují na zranitelné účastníky provozu

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s asociací autoškol představuje nové sady otázek se čtvrtletním odstupem. Opět jsou sezonně zaměřené, tentokrát jsou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt