*

Řidič kamionu srazil cyklistu, narovnal si zrcátko a z místa nehody ujel - Jeneč


Dne:21.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | Střední Čechy | Rating šoku: 1

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Jeneč

Datum nehody: 26.7.2019, další nehody ze dne 26.7.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Řidič kamionu srazil cyklistu, zajistil si zrcátko a z místa nehody ujel - Jeneč

Díky všímavému řidiči z Mostu, který předal policistům video z palubní kamery, se podařilo dopadnout bezohledného  řidiče z Litoměřicka, který s nákladním vozidlem srazil cyklistu do příkopu. Namísto aby mu pomohl, zajistil si poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel. Hrozí mu za to až pět let vězení.

"Policie děkuje všímavému třiadvacetiletému řidiči, který jel v době srážky kolem a vyšetřujícím policistům předal záběry z palubní kamery, kterou má umístěnou ve svém automobilu," veřejně poděkovala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Ke kolizi podle ní došlo už 26. července 2019 po sedmé hodině večerní na silnici mezi obcemi Jeneč a Unhošť. Jedenatřicetiletý řidič nákladního vozidla DAF jel po rovném úseku silnice ve směru od obce Jeneč k obci Unhošť, nepřizpůsobil rychlost vozidla a i když ho oslnilo slunce, nezpomalil a pozdě zareagoval na cyklistu jedoucího u pravého okraje silnice a narazil pravou přední částí vozidla do zadní části jeho jízdního kola.

Čtyřiačtyřicetiletý cyklista z Kladna byl vlivem nárazu odhozen vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu. "Šofér náklaďáku s vozidlem zastavil, zajistil si poškozené pravé zpětné zrcátko, a i když si byl vědom střetu s cyklistou, který v tu dobu ležel v příkopu zarostlém trávou, z místa dopravní nehody odjel, aniž by jako řidič dopravního prostředku poskytl osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc," uvedla mluvčí policie.

Policisté našli řidiče díky svědkům, hrozí mu až 5 let

Dopravní nehodu následně oznámil výše uvedený svědek a také cyklista, který skončil v Oblastní nemocnici v Kladně. "Zde bylo ošetřujícím lékařem zjištěno, že poškozený při kolizi utrpěl otřes mozku a mnohočetné pohmožděniny levé poloviny těla," uvedla mluvčí s tím, že řidič nákladního vozidla byl dohledán dopravními policisty na základě svědeckých výpovědí.

Řidič kamionu se vyšetřovatelům doznal, že byl účastník dopravní nehody a potvrdil, že o střetu s cyklistou věděl a vědomě z místa odjel.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechová zkouška u cyklisty byla negativní. Cyklista měl za jízdy na hlavě řádně upevněnou přilbu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Případ je prošetřován jako přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka

Transportní klece jsou nejlepší volbou, jak zajistit bezpečnost vašeho psa při cestování. Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost přepravky pro zvíře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt