*

Kamion naboural do památkově chráněné kapličky, tu museli strhnout - Sobín


Dne:12.02.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Praha | Rating šoku: 1

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Sobín

Datum nehody: 12.2.2019, další nehody ze dne 12.2.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

V Hostivické ulici v pražském Sobíně v úterý dopoledne narazil kamion do místní památkově chráněné novogotické kapličky se zvoničkou. Statik po nehodě rozhodl, že musí k zemi, protože hrozí její zřícení. 

Řidiči kamionu se podle svědků za jízdy zabrzdil vlek, proto pravděpodobně havaroval. Záchranáři ho po ošetření převezli do motolské nemocnice. 

Statik po nehodě rozhodl, že zvonička z roku 1885, kterou ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku, reálně hrozí zřícením a že se musí zbourat. Na místo proto ještě dnes dorazila stavební firma, která se snažil kapličku strhnout pomocí traktoru. Předtím dělníci pomocí automobilové plošiny odstranili z kapličky zvon (video si můžete prohlédnout zde).

Protože se demolice pomocí traktoru nepodařila, byl na místo povolán takzvaný „univerzální dokončovací stroj“ (laicky bagr), pomocí kterého byl objekt stržen. Traktor následně pomohl nasměrovat padající sutiny na silnici. Došlo  k poškození střechy a zdi přilehlého rodinného domu, nikoliv však k takovému, které by údajně hrozilo v případě samovolného pádu kapličky.

Silnice byla od vzniku nehody až po odtažení havarovaného kamionu a odklizení sutin kapličky zcela uzavřena. Okolnosti nehody jsou dále v šetření. Kapličku se zvoničkou chce městská část postavit novou. Původní, památkově chráněná zvonička, je však již nenávratně ztracena.

Galerie - Kamion naboural do památkově chráněné kapličky, tu museli strhnout - Sobín

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt