Množí se případy řidičů, kteří se vydají na dálnici do protisměru - D2


Dne:13.10.2020 | autor: Monika Vojáčková | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: D2

Datum nehody: 10.10.2020, další nehody ze dne 10.10.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Množí se případy řidičů, kteří se vydají na dálnici do protisměru - D2

V posledních dnech se množí případy, kdy se nepozorní řidiči ocitnou v protisměru na dálnici a zbytečně riskují životy své i ostatních. Na D2 se osmnáctiletá řidička dokonce otáčela, jízdu v protisměru jí zablokoval duchapřítomný řidič kamionu. Jiný řidič kamionu jel v protisměru na D52 a po dalším řidiči, který jel v protisměru na D7, pátrá policie.

Zřejmě i nedostatečná řidičská zkušenost mohla minulou středu před polednem za velmi riskantní manévr teprve osmnáctileté řidičky. Ta u Modřic omylem najela na dálnici D2 ve směru na Bratislavu, přesto že chtěla jet původně směrem na Brno.

"Vyvstalou situaci řešila nešťastně, zazmatkovala a otočila se se svým vozem do protisměru, aby se vrátila. Dálnici totiž chtěla opustit na stejném místě, na kterém na ni najela. Naštěstí se jen pár metrů po tomto manévru potkala s duchapřítomným řidičem protijedoucího kamionu, který ji svým vozem zahradil cestu a donutil ji tak zastavit. Událost tak naštěstí skončila bez nehody," popsal jeden z incidentů mluvčí policie David Chaloupka.

"Připomínáme, že pokud se jakýmkoli nedopatřením dostanete na dálnici do protisměru, je nejvhodnější odstavit vozidlo co nejvíce na kraji vozovky, rozsvítit výstražná světla, vozidlo i dálnici nejkratší cestou opustit. Teprve za svodidly volejte tísňovou linku 158," poradil řidičům policejní mluvčí.

Šofér kamionu projel dálnici v protisměru

Ve čtvrtek večer zaregistrovalo několik šoférů riskantní počínání dosud neznámého řidiče nákladního automobilu. Hazardér totiž na dálnici D52 poblíž Pohořelic ve směru na Brno najel do protisměru.

"Přestože si musel být svého pochybení vědom, nezachoval se zrovna příkladně. Se zapnutými výstražnými světly totiž bláhově pokračoval v jízdě až k dalšímu sjezdu. Přestože se policistům podařilo dálnici pohotově uzavřít, výtečníka za volantem se už jim vypátrat nepodařilo," uvedl mluvčí policie Petr Vala.

"Obdobně nebezpečné situace se na jihomoravských cestách poměrně množí. Jen za poslední týden policisté evidují několik nebezpečných případů," dodal.

I po řidiči Land Roveru pátrá policie

Také na dálnici středočeské dálnici D7 se vydal řidič do protisměru, policie prosí o pomoc, video můžete najít na policejním twitteru.

"Hledáme svědky a řidiče, kteří byli ohroženi jízdou vozidla Land Rover tmavé barvy, jehož řidič jel v sobotu 10. října okolo 13:30 hodin po dálnici D7 v protisměru ve směru od Prahy na Slaný. Jakékoliv informace nám prosím sdělte na linku 158," vyzvali svědky policisté.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Reflexní pásek zvýší viditelnost na trojnásobek

Víte, že použití obyčejného reflexního pásku v nočních hodinách na neosvětlené komunikaci zvýší vaši viditelnost až trojnásobně? Reflexní vesta pak bezmála…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt