Neoškrábal namrzlé okénko a řídil s hlavou vystrčenou z okna. Od nehody ujel


Dne:22.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Brno | Rating šoku: 1

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Datum nehody: 21.1.2019, další nehody ze dne 21.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Neoškrábal namrzlé okénko a řídil s hlavou vystrčenou z okna. Od nehody ujel

Kuriózní nehodu od pondělního rána vyšetřují policisté ze Znojemska. Dvaašedesátiletý řidič tam neodstranil námrazu z oken svého auta a vyrazil do práce tak, že na cestu koukal z bočního okénka. Nehoda na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat, ovšem on ani nezastavil a od nehody ujel. Měl k tomu i další důvody...

"Velmi svérázně si počínal dvaašedesátiletý muž z našeho regionu. Když před šestou hodinou ranní odjížděl do práce, nechtěl se zřejmě zdržovat odstraňováním námrazy z oken osobního auta. Místo toho si stáhl boční okénko a hlavu vyklonil ven," popsala policejní mluvčí Jihomoravského kraje Lenka Drahokoupilová. 

Měl urazit asi pět kilometrů, ale zhruba v polovině cesty proti němu jelo jiné auto, takže hlavu schoval dovnitř auta: "Vzhledem k tomu, že přes namrzlé čelní sklo vůbec neviděl ven, najel do protisměru a tím došlo k bočnímu střetu obou osobním vozidel. Bez zastavení však pokračoval v jízdě dál. Dopravní nehodu nám oznámila protijedoucí řidička." 

Policisté ho vypátrali během dvou hodin. Ani jeden z účastníků kolize neutrpěl zranění a dechové zkoušky byly negativní. Vyšly však najevo jiné závažné skutečnosti. Autu, které řídil muž, skončila platnost technické kontroly v květnu roku 2017 a navíc je evidované na osobu, která před dvěma a půl lety zemřela. Obdobně tomu však je i s vozidlem řidičky, i jeho majitel téměř čtyři měsíce nežije.

"Šetřením včerejší ranní dopravní nehody, která se stala na nepříliš frekventované silnici mezi menšími obcemi na Znojemsku, se dále zabýváme," dodala v úterý policejní mluvčí.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies