*

Jak správně vybrat dětskou helmu na kolo


Dne:29.05.2014 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Jak správně vybrat dětskou helmu na kolo

Každý rád jezdí na kole. Při této sportovní činnosti je však také důležité myslet na bezpečnost. Zejména u malých dětí to platí s velkou výstrahou a vykřičníkem. Právě proto je potřeba vybrat helmu, která zajistí co největší bezpečí před případnými zraněními, které mohou mít i vážné důsledky. Co byste tedy měli vědět před koupí dětské helmy na kolo?

Helma je základ každého cyklisty

Helma je nejdůležitějším bezpečnostním prvkem při jízdě na kole. Snad jen kromě kola samotného. Zákon navíc přikazuje, že děti musejí používat povinně helmu až do dosažení osmnácti let a i po překonání této věkové hranice se vyplatí mít helmu při jízdě nasazenou. Již mnohokrát se totiž potvrdilo, že helma zachránila před vážným zraněním, které by mohlo ohrožovat i na životě.

Na dětské helmě se šetřit nevyplatí

Investici do dětské helmy se také nevyplatí brát na lehkou váhu, a čím kvalitnější bude, tím větší bezpečnost bude zajištěna, nemluvě o příjemnějším používání. Dětská helma na kolo je prodávána v nejrůznějších variantách, přičemž některé jsou méně kvalitní než jiné. Opravdovou bezpečnost zajistí certifikované helmy, které však vyjdou o něco dráže, než běžné produkty. Každopádně se v jejich případech nestane, že se při první nárazu rozbijí a vaší ratolest před úrazem stejně neochrání.

Čím lehčí helma, tím je užívání pohodlnější

Helmy by také měly být lehčí, aby příliš neomezovaly v jízdě. Ideální metodou k výrobě dětské helmy na kolo je tedy in-mold technologie, která spočívá v tom, že je pěna vstřikována do plastové konstrukce a následně jsou obě části propojeny za působení velké teploty a tlaku. Jinou variantou může být lepení, při které je do vnější skořepiny nalepena polystyrenová vložka. Po stránce kvality je však nejlepší první zmiňovaný způsob, neboť helmy jsou lehčí a zároveň zajistí více bezpečnosti.

Dětská cyklistická helma by měla být také vybírána společně s vaší ratolestí, aby si jí před pořízením vyzkoušela. Helma totiž účelně zajistí bezpečnost jen tehdy, pokud přesně sedí na hlavě a není příliš velká. Na druhou stranu nesmí ani příliš tlačit. Většina helem má ale také otočné kolečko, pomocí kterého se koriguje velikost helmy a tak je možné tuto bezpečnostní pomůcku používat i řadu let.

Zdroj foto: foter.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt