Pozor, během náhlého ochlazení hrozí ledovka a sněžení


Dne:21.03.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | České Budějovice

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy varuje všechny řidiče: o víkendu hrozí kvůli prudkému ochlazení ve vyšších polohách ledovka a sněžení. Astronomické jaro sice už začalo a v posledních dnech bylo na březen až nezvyklé teplo, ale teploty opět klesly k nule. Sypači jsou připraveni vyjet, vy dávejte na silnicích velký pozor, obzvláště v noci ze soboty na neděli v Jihočeském kraji.

"Během dnešní noci dojde k prudkému zhoršením počasí, ve vyšších polohách hrozí ledovka a sněžení. I přes problematickou epidemiologickou situaci má Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD připraveno v pohotovosti 599 řidičů 183 sypačů a dispečery na všech 23 stanovištích," uvedlo na svém facebookovém profilu Ministerstvo dopravy. 

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pro Jihočeský kraj, kde hrozí náledí od 22 hodin. V případě, kdy klesne teplota pod 2°C, sypači vyjíždí s takzvaným podsolením. Více o brzdné dráze na sněhu a mokré vozovce se dozvíte zde.

"Prosíme všechny řidiče, aby sledovali aktuální informace o provozu na dopravniinfo.cz. K dispozici je také asistenční infolinka ŘSD 800 280 281.

Galerie - Pozor, během náhlého ochlazení hrozí ledovka a sněžení

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Matka nechala batole v rozpáleném autě půl hodiny. I pár minut může dítě zabít

Pravděpodobně velkému neštěstí zabránili policisté, když ve středu rozbili okno vozidla s půlročním batoletem, jehož matka si dobrou půlhodinku zařizovala…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt