Na dálnici D5 řidiče překvapila "bílá tma". Srazilo se přes 30 aut - Žebrák, D5


Dne:20.01.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Žebrák, D5

Datum nehody: 20.1.2022, další nehody ze dne 20.1.2022, dopravní nehody dnes

Zdroj: iRozhlas.cz

Krátce před polednem došlo na dálnici D5 ve směru na Prahu k hromadné dopravní nehodě. Srazilo se tam 20 osobních aut, 2 nákladní auta a 14 kamionů. Šest lidí se zranilo, záchranáři aktivovali traumaplán.

K nehodě došlo na dálnici D5 u středočeského Žebráku.

„Máme hromadnou nehodu, podle předběžných informací zhruba čtyř desítek vozidel. Zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Havarovaná vozidla jsou rozeseta po dálnici po zhruba 150 metrovém úseku. Pohybují se tam samozřejmě osádky z vozidel. Složky IZS se snaží situaci co nejrychleji řešit. Odkláníme dopravu na exitu 37, objízdná trasa je vedená po silnici druhé třídy 605, je to sjezd na Žebrák – Zdice,“ popsala ve čtvrtek před polednem serveru iROZHLAS.cz mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Homolové byli na místě dva zaklíněni lidé. Později záchranáři upřesnili, že zraněných bylo šest.

„Tři lehce zraněné jsme odvezli do hořovické nemocnice na chirurgii, dva se středně těžkým zraněním letecky převezeme do Prahy, protože pozemní cesta je nyní uzavřená,“ řekla ČTK Homolová. Jednoho člověka ošetřili na místě.

Vrtulníky i evakuační autobus

Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, kromě vrtulníků na místo mířil evakuační autobus: „Na místě zasahovalo 11 jednotek, včetně výpomoci od kolegů z Plzeňského kraje. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo ke střetu 22 osobních a 14 nákladních automobilů.“ 

Příčiny nehody policie vyšetřuje, podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové nelze vyloučit, že na vině jsou i zhoršené povětrnostní podmínky. „Tou dobou se přes střední Čechy přehnala sněhová vánice, může to mít rovněž vliv. Budeme zjišťovat, jak se stala první nehoda a jaký byl časový sled dalších událostí,“ řekla ČTK Suchánková.

Podle Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic v době nehody hustě sněžilo: „Směrem na Prahu na kilometru 33 došlo k mimořádnému, ale opravdu silnému spadu sněhu z jednoho mraku. Nicméně jsme sledovali tento mrak už z Německa a včas a dopředu jsme provedli takzvané podsypání. Nicméně tím, že došlo k mimořádnému spadu, který lze skutečně nazvat bílou tmou, řidiči nepřizpůsobili rychlost.“ 

Galerie - Na dálnici D5 řidiče překvapila "bílá tma". Srazilo se 36 vozidel - Žebrák, D5

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt