*

Honičky s policií: Řidič skočil do řeky a snažil se policistům uplavat, další ohrozil cyklistu


Dne:30.05.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V posledních dnech se jihomoravským policistům hned několikrát stalo, že museli pronásledovat řidiče, kteří jim odmítli zastavit. Přestože měl jednačtyřicetiletý muž zakázáno řídit, sedl za volant a snažil se ujet policejní hlídce na Hodonínsku. Ohrozil při honičce cyklistu, kterému přejel kolo. Další takový ohrožoval cyklisty v Brně a vzdal se až když plaval v ledové řece a zazněly varovné výstřely. Třetí výtečník utíkal po svých, ale v autě zapomněl doklady.

"Jednačtyřicetiletý muž si ve středu odpoledne zadělal na další problém. Ačkoliv věděl, že má soudem vysloven dvouletý zákaz řízení motorových vozidel za předchozí jízdy pod vlivem alkoholu, znovu usedl za volant. V ulicích města Veselí nad Moravou jej pak chtěla zastavit a zkontrolovat hlídka místních policistů. Řidič však místo toho sešlápl plynový pedál a začal policistům ujíždět," popsal policejní mluvčí Petr Zámečník incident na Hodonínsku.

Policisté řidiče začali pronásledovat a přizvali si také okolní hlídky. Při honičce tento řidič ohrozil cyklistu, kterému autem přejel jízdní kolo. Naštěstí se událost obešla bez zranění. Potom dál ujížděl směrem na Uherský Ostroh, ale zradil ho silný provoz a zkušenosti zasahujících policistů, kteří jej za pomocí druhé hlídky dostihli a zastavili.

"Jeho počínání a ohrožování ostatních účastníků silničního provozu tak bylo zcela zbytečné. Nyní mu hrozí obvinění z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté navíc podezřívají z přestupkového jednání majitelku vozidla, která svěřila k řízení své vozidlo zmiňovanému muži, ačkoliv on není v současné době držitelem platného řidičského oprávnění," dodal Zámečník.

Snažil se policistům uplavat, voda v řece ale byla studená

Další řidič se snažil ujet policistům v pondělí odpoledne v Brně Bystrci ve stříbrném vozidle Volkswagen Caravelle. Řídil totiž podle policistů velmi nebezpečně, ohrožoval ostatní a přímo před policisty pak projel křižovatku na červenou.

Rozhodli se proto vozidlo zastavit, řidič však začal ujíždět. "Policisté Volkswagen pronásledovali přes Brno Komín do Jundrova. Za mostem přes řeku Svratku pak řidič odbočil na cyklostezku. Zde ohrožoval cyklisty i chodce, kteří před ujíždějícím vozidlem museli prudce uskakovat. Na konci cyklostezky ujíždějící řidič musel zastavit, protože jsou zde umístěné betonové zábrany. Před policisty potom utíkal po svých. Aby se jich zbavil, skočil nakonec do řeky a chtěl uplavat pryč. Od dalšího útěku jej odradila dosti studená voda a také varovné výstřely, po kterých se nakonec vzdal," popsal další honičku policejní mluvčí David Chaloupka.

"Žádáme proto všechny, které řidič ohrožoval, zejména cyklisty a chodce na cyklostezce, aby se nám přihlásili na lince 158, je to důležité pro odpovídající potrestání řidiče," dodal Chaloupka.

Snažil se utéct, v autě nechal doklady

Policisté z Rosic minulý pátek večer zastavovali v obci Zastávka osobní vozidlo Ford. Když jeho řidič spatřil policejní majáky, začal místo zastavení ujíždět.

"Policejní hlídku se snažil s plně obsazeným autem setřást, moc se mu to však nedařilo. Za obcí Hlína potom najel na polní cestu, kde s vozidlem zastavil a z místa utekl. Moc platné mu to však nebylo, ve vozidle si totiž nechal peněženku i se svým občanským průkazem. Ani spolucestující, kteří ve vozidle zůstali, nechtěli mít se zběsilou jízdou nic společného a potvrdili, že za volantem seděl muž, který si zde nechal doklady. Proč ujížděl tak bylo vcelku jasné, osmadvacetiletého muže policisté dobře znají, má platný zákaz řízení všech motorových vozidel," uvedl ke kurióznímu případu David Chaloupka.  

Galerie - Honičky s policií: Skočil do řeky a snažil se policistům uplavat, další ohrozil cyklistu

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tvorba ledu na mostech a silnicích

Věděli jste, že se v zimě tvoří led na mostech dřív než je tomu na silnici? Čím to je? Na mosty ze všech stran působí chladnější vzduch a dříve tak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt