VIDEO: Zdrogovaný recidivista bez řidičáku ujížděl v kradeném autě policistům - Praha 9


Dne:06.04.2020 | autor: Monika Vojáčková | Praha | Rating šoku: 2

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Praha 9

Datum nehody: 5.4.2020, další nehody ze dne 5.4.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Zdrogovaný recidivista bez řidičáku ujížděl v kradeném autě policistům - Praha 9

Policisté z pražské cizinecké policie v neděli krátce po půl sedmé večer pronásledovali vůz, který ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Auto bylo kradené a řídil ho zdrogovaný a již dříve trestaný šestatřicetiletý řidič, který navíc nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Po zběsilé honičce a nehodě se snažil policistům ještě utéct.

"Počátkem všeho bylo, že si policisté v Českobrodské ulici v Praze 9 povšimli vozidla Opel, které v policejních databázích procházelo jako kradené," upřesnila mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Policisté podle ní měli důvodnou obavu, že by řidič vozidla mohl ujíždět a proto si na místo zavolali posily. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily modré majáky s nápisem STOP, se situace během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku. Ujíždějící vozidlo začali policisté pronásledovat spolu s kolegy z oddělení hlídkové služby a pohotovostní motorizované jednotky.

"Zběsilá jízda skončila až havárií, kdy řidič nezvládl řízení a při sjezdu z Jižní spojky na Chlumeckou ulici v Praze 9 narazil při průjezdu zatáčkou do svodidel. Po nehodě se řidič snažil před policisty utéct, ti ho však dostihli a za použití donucovacích prostředků zpacifikovali," popsala dramatické okamžiky mluvčí.

Následnou lustrací v policejní databázi policisté zjistili, že šestatřicetiletý zadržený nikdy nevlastnil řidičský průkaz a v minulosti byl odsouzen k několika letům odnětí svobody za násilnou trestnou činnost. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní. Vozidlo, kterým muž ujížděl, bylo odcizeno 23. března v Praze 4.

V současné chvíli je recidivista obviněný ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jedete autem na dovolenou? Dávejte pozor na mikrospánek

V období prázdnin vyráží hodně lidí na dovolenou autem. Cesta je většinou dlouhá a bez pravidelných přestávek hrozí řidičům mikrospánek. Co znamená tento…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies