VIDEO: Opilý recidivista málem srazil policistu. Při honičce auto převrátil na střechu - Dalovice


Dne:25.02.2020 | autor: Monika Vojáčková | Karlovy Vary | Rating šoku: 2

Region: Karlovarský kraj

Město: Karlovy Vary

Místo: Dalovice

Datum nehody: 22.2.2020, další nehody ze dne 22.2.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Opilý recidivista málem srazil policistu. Při honičce auto převrátil na střechu - Dalovice

V sobotu večer chtěli policisté z dopravního inspektorátu Karlovy Vary zastavit na ulici Hlavní v Dalovicích přijíždějící automobil značky Volkswagen. Ten však nezastavil, málem srazil policistu a začal ujíždět. Po zběsilé honičce skončil na střeše. Řidič byl opilý a navíc měl zakázáno řídit.

"Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a stejnou rychlostí pokračoval přímo směrem k policistovi. Ten musel rychle před jedoucím vozidlem uskočit, aby ho řidič nesrazil. Policisté ihned nasedli do služebního auta a začali řidiče pronásledovat. Ten pokračoval do ulice Příčná, kde se jej hlídka snažila opakovaně předepsaným způsobem zastavit, a to pomocí světelného výstražného zvukového zařízení s nápisem Stop Policie," popsala začátek honičky policejní mluvčí Eva Valtová.

Řidič nedbal opakovaných výzev a naopak začal ujíždět. Jeho riskantní rychlá jízda mu byla osudná. Po krátké chvíli nezvládl řízení a havaroval. Najel na obrubník, který jej odrazil na zábradlí a do autobusové zastávky, poté se převrátil s vozidlem na střechu.

"Při dopravní nehodě neutrpěl žádné zranění. Po chvíli se ukázal důvod jeho počínání. Nejen že za volant svého vozu usedl přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, ale navíc posilněn alkoholem. Provedená orientační dechová zkouška u něj prokázala 1,67 promile alkoholu. Policisté na místě šestatřicetiletého muže z Chomutovska zadrželi a eskortovali na policejní služebnu k provedení dalších úkonů," uvedla mluvčí policie.

Muž byl obviněn ze spáchání zločinu Násilí proti úřední osobě a přečinů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pro kriminalisty však není žádným nováčkem. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Karlových Varech. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na šest let, na rozsudek čeká ve vazbě.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pokud uvíznete na přejezdu, proražte závory! Video vám ukáže i další způsoby

"Pokud už se vám někdy stane, že uvíznete na železničním přejezdu mezi sklopenými závorami, na nic nečekejte a PRORAŽTE ZÁVORU!!!" uvedlo Ministerstvo dopravy…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt