Řidič s dvěma a půl promile se řítil po D3 dvoustovkou, podívejte se na video - D3


Dne:20.11.2018 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: D3

Datum nehody: 18.11.2018, další nehody ze dne 18.11.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Řidič s dvěma a půl promile se řítil po D3 dvoustovkou - D3

Řidiči, který se řítil po dálnici D3 na Táborsku rychlostí vyšší než 200 kilometrů za hodinu, hrozí až roční vězení. Ostatní řidiči na něj zavolali policii a po krátkém pronásledování mu policejní hlídka naměřila při dechové zkoušce téměř 2,5 promile alkoholu. Podívejte se na video serveru iDNES.cz.
 

"Policisté Dálničního oddělení Chotoviny zahájili v závěru minulého týdne úkony trestního řízení proti muži středního věku. Ten se v podvečerních hodinách dne 8. listopadu 2018 řítil ve svém osobním vozidle tovární značky Ford Mondeo po hlavním silničním tahu I/3, potažmo po dálnici D3, ve směru od Prahy na České Budějovice," uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek. 

Na základě oznámení ostatních účastníků silničního provozu, které svou rychlou a bezohlednou jízdou řidič ohrožoval, vyslalo operační středisko jihočeských policistů k zastavení šíleného jezdce své hlídky.

Po krátkém pronásledování, kdy byla řidiči naměřena rychlost přesahující hranici 200 km za hodinu, policisté z dálničního oddělení vůz zastavili (video honičky najdete zde). Řidič byl vyzván k podrobení se vyšetření na přítomnost alkoholu a opakovaný test byl pozitivní. Hladina alkoholu v dechu dosáhla hodnoty 2,49 promile. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a v další jízdě mu bylo zabráněno odtažením vozidla na záchytné parkoviště. 

Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči mimo jiné trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Policisté případ zpracují ve zkráceném přípravném řízení. O konkrétní podobě a výši trestu rozhodne soud.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Blesk zabíjí čím dál častěji. Jak se před ním chránit?

Mezi lidmi koluje několik mýtů o tom, jak se nejlépe chránit před zásahem blesku. Některé jsou pravdivé jiné nikoliv. Zde bych sepsal v několika bodech to, jak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies