Ozbrojený řidič ujížděl policistům, pak přeskočil na zadní sedadlo - Hálková


Dne:22.09.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Hálková

Datum nehody: 19.9.2021, další nehody ze dne 19.9.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Policistům ve Frýdku – Místku ujížděl korytem odvodňovacího kanálu jednatřicetiletý řidič Hondy se zákazem řízení. Odmítl zkoušku na drogy a v autě měl plynovou pistoli.

Během uplynulého víkendu chtěli policisté ve Frýdku Místku na ulici Hálková zastavit k silniční kontrole osobní vozidlo Honda Stream. Na světelné a zvukové pokyny k zastavení řidič nereagoval a naopak začal zrychlovat.

"V rychlé a nebezpečné jízdě pokračoval po ulici, nato přejel přes travnatý povrch přes odvodňovací koryto přehrady a zhruba po 200 metrech se dostal do betonového středu koryta a s vozidlem zapadl," popsala honičku mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Řidič měl v autě zbraň

Policisté navíc viděli řidiče, který přeskočil na zadní sedadlo, ale vystoupit nestačil. V tu chvíli už ho policisté oddělení hlídkové služby zajistili a rovnou mu nasadili pouta. Při prohlídce vozidla byla nalezena plynová zbraň a několik nábojů.

Řidič byl vyzván k podrobení orientačních zkoušek. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Druhou orientační zkoušku, na přítomnost návykových látek, řidič odmítl. Lustrací bylo zjištěno, že řidič s bohatou trestní minulostí má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání, jakož i z dalších přestupků dle silničního zákona.

Galerie - Ozbrojený řidič ujížděl policistům, pak přeskočil na zadní sedadlo - Hálková

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Únava způsobuje více nehod než opilost

Víte, že únava řidiče způsobuje mnohem více nehod než opilost. Odborníci na dopravní nehody zkoumáním zjistili, že pravděpodobnost smrtelné nehody v noci…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt