Ozbrojený řidič ujížděl policistům, pak přeskočil na zadní sedadlo - Hálková


Dne:22.09.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Hálková

Datum nehody: 19.9.2021, další nehody ze dne 19.9.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Policistům ve Frýdku – Místku ujížděl korytem odvodňovacího kanálu jednatřicetiletý řidič Hondy se zákazem řízení. Odmítl zkoušku na drogy a v autě měl plynovou pistoli.

Během uplynulého víkendu chtěli policisté ve Frýdku Místku na ulici Hálková zastavit k silniční kontrole osobní vozidlo Honda Stream. Na světelné a zvukové pokyny k zastavení řidič nereagoval a naopak začal zrychlovat.

"V rychlé a nebezpečné jízdě pokračoval po ulici, nato přejel přes travnatý povrch přes odvodňovací koryto přehrady a zhruba po 200 metrech se dostal do betonového středu koryta a s vozidlem zapadl," popsala honičku mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Řidič měl v autě zbraň

Policisté navíc viděli řidiče, který přeskočil na zadní sedadlo, ale vystoupit nestačil. V tu chvíli už ho policisté oddělení hlídkové služby zajistili a rovnou mu nasadili pouta. Při prohlídce vozidla byla nalezena plynová zbraň a několik nábojů.

Řidič byl vyzván k podrobení orientačních zkoušek. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Druhou orientační zkoušku, na přítomnost návykových látek, řidič odmítl. Lustrací bylo zjištěno, že řidič s bohatou trestní minulostí má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání, jakož i z dalších přestupků dle silničního zákona.

Galerie - Ozbrojený řidič ujížděl policistům, pak přeskočil na zadní sedadlo - Hálková

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt