*

Zfetovaný řidič kličkoval před policisty v BMW, zastavil ho až zátaras - Šumperk


Dne:08.04.2019 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 1

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Šumperk

Datum nehody: 2.4.2019, další nehody ze dne 2.4.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Zfetovaný řidič kličkoval před policisty v BMW, zastavil ho až zátaras - Šumperk

Minulý týden v úterý zaujalo šumperskou policejní hlídku po třetí hodině raní vozidlo BMW, jehož řidič během jízdy kličkoval. Nereagoval na výzvu k zastavení, naopak zrychlil a snažil se ujet (na video honičky se můžete podívat zde). Pronásledovaly ho dvě policejní auta, jedno z nich mu nakonec zatarasilo cestu. Za volant sedl i přes zákaz řízení a navíc pod vlivem drog.

"Po celou dobu řidič nerespektoval dopravní značení, porušoval zákon o provozu na pozemních komunikacích a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V Šumperku v křižovatce ulic Dolnostudénská a Uničovská nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a tímto úsekem projel rychlostí okolo 100 km/h," popsala honičku policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. 

K pronásledování se přidala další policejní hlídka, ale řidič s vozem neustále kličkoval ze strany na stranu a policistům tak znemožňoval jeho bezpečné předjetí. Jedna z hlídek proto využila své místní znalosti, ujíždějícímu vozidlu nadjela a na konci Hrabišína svým vozem zablokovala řidiči další průjezd. Teprve tento manévr řidiče přiměl k zastavení vozidla.

"Policisté jej pak za použití donucovacích prostředků zadrželi. Řidičem byl 32letý muž, který, jak sám uvedl, ujížděl proto, že má uložen platný zákaz řízení. To se také potvrdilo. Nebyl to však jeho jediný prohřešek. Na výzvu policistů se podrobil také dechové zkoušce na alkohol a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin," uvedla policejní mluvčí.

Řidič se navíc přiznal, že vůz řídil až z Lanškrouna. Poté, co se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, putoval do policejní cely. Kriminalisté ho obvinili ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což může dostat až dva roky vězení. Zároveň je podezřelý ze spáchání několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ojeté zimní pneu mají v létě horší vlastnosti než letní

Víte, že opotřebované zimní pneumatiky jsou v létě na vozovce více nebezpečné než opotřebované letní pneumatiky? Vyplývá to z testu Autoklubu ČR. Zatímco v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt