*

Řidič kamionu nezvládl zatáčku. Rozzuření býci pobíhali po okolí, 10 jich nehodu nepřežilo


Dne:18.10.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Rating šoku: 2

Ve čtvrtek kolem třinácté hodiny došlo u obce Jamolice na Znojemsku k havárii kamionu, který převážel dobytek. Z převráceného návěsu uteklo několik býků, dalších deset při nehodě zahynulo. Na místě zasahovalo několik desítek policistů včetně zásahové jednotky, byl povolán i vrtulník a jednotky profesionálních hasičů. 

Nehoda se stala na křižovatce u Jamolic směrem na Moravský Krumlov, kde se kamion převrátil. Předběžnou příčinou nehody je podle vyšetřovatelů rychlost a následné nezvládnutí projetí zatáčky ze strany řidiče kamionu, který údajně utrpěl zranění.

"Kamion převážel asi 30 býků, z nichž je několik kusů mrtvých, další jsou na komunikaci. Dle posledních zjištění dva býci utekli a jeden by měl být rozzuřený. Upozorňujeme proto řidiče i obyvatele okolních obcí, aby dbali zvýšené opatrnosti," varovala bezprostředně po nehodě mluvčí policie Alice Musilová.

Policisté proto pátrali po okolí. V okolních obcích se spojili se starosty a nechali tuto informaci vyhlásit rozhlasem. "Zvířata se následně policistům podařilo vypátrat, řešíme jejich odchyt," uvedla policejní mluvčí, podle jejíchž informací na místě zahynulo deset býků. "Jeden z býků, kteří utekli a pátrali jsme po nich po okolí, musel být se souhlasem majitele veterinářkou usmrcen," dodala. 

Galerie - Řidič kamionu nezvládl zatáčku. Rozzuření býci pobíhali po okolí, 10 jich nehodu nepřežilo

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt