*

Řidič kamionu nezvládl zatáčku. Rozzuření býci pobíhali po okolí, 10 jich nehodu nepřežilo


Dne:18.10.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Rating šoku: 2

Ve čtvrtek kolem třinácté hodiny došlo u obce Jamolice na Znojemsku k havárii kamionu, který převážel dobytek. Z převráceného návěsu uteklo několik býků, dalších deset při nehodě zahynulo. Na místě zasahovalo několik desítek policistů včetně zásahové jednotky, byl povolán i vrtulník a jednotky profesionálních hasičů. 

Nehoda se stala na křižovatce u Jamolic směrem na Moravský Krumlov, kde se kamion převrátil. Předběžnou příčinou nehody je podle vyšetřovatelů rychlost a následné nezvládnutí projetí zatáčky ze strany řidiče kamionu, který údajně utrpěl zranění.

"Kamion převážel asi 30 býků, z nichž je několik kusů mrtvých, další jsou na komunikaci. Dle posledních zjištění dva býci utekli a jeden by měl být rozzuřený. Upozorňujeme proto řidiče i obyvatele okolních obcí, aby dbali zvýšené opatrnosti," varovala bezprostředně po nehodě mluvčí policie Alice Musilová.

Policisté proto pátrali po okolí. V okolních obcích se spojili se starosty a nechali tuto informaci vyhlásit rozhlasem. "Zvířata se následně policistům podařilo vypátrat, řešíme jejich odchyt," uvedla policejní mluvčí, podle jejíchž informací na místě zahynulo deset býků. "Jeden z býků, kteří utekli a pátrali jsme po nich po okolí, musel být se souhlasem majitele veterinářkou usmrcen," dodala. 

Galerie - Řidič kamionu nezvládl zatáčku. Rozzuření býci pobíhali po okolí, 10 jich nehodu nepřežilo

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Cyklistické desatero: Na co si dát pozor při jízdě na kole

1. Dbejte na stav kola a povinnou výbavu Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami, volné konce trubky řidítek musí být…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt