Havarijní pojištění: Chraňte své vozidlo před vandaly a jiným nebezpečím


Dne:01.06.2022 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Havarijní pojištění: Chraňte své vozidlo před vandaly a jiným nebezpečím

Povinné ručení je nutností každého řidiče, ovšem velká část zapomíná také na havarijní pojištění, které může ušetřit spoustu peněz a starostí. Nehody nejsou na silnicích ničím výjimečným, a i při maximální opatrnosti se vždy vyplatí myslet na vše a raději se pojistit na všechny druhy událostí.

Proč se vyplatí myslet na havarijní pojištění

Možná vám přijde zbytečné utrácet za pojištění, které vám stát nenařizuje. Ve srovnání s výdaji, které vás mohou při nehodě či vandalismu potkat, jde ale o částku, kterou se vyplatí průběžně platit a mít tak jistotu, že je váš majetek v bezpečí.

Když vás potká nečekaná katastrofa

Ať už vyjdete ven z domu a překvapí vás poškrábaná kapota, vysklené okno nebo své vozidlo nenajdete vůbec, havarijní pojištění situaci výrazně zlehčí. Jako havárii totiž pojišťovny klasifikují vámi zaviněnou nehodu, živelnou pohromu, vandalismus, odcizení, srážku se zvěří nebo pád předmětu na vaše vozidlo. Při všech těchto situacích lze dosáhnout na odškodnění. Někteří řidiči se domnívají, že se pojištění nevyplatí u starých a ojetých vozů, které mají nejlepší léta za sebou. Opak je ale pravdou. Pokud jste na vašem vozidle závislí a používáte ho například každý den k cestě do práce nebo vyzvednutí dětí ze školy, jeho ztráta pro vás může mít nepříjemné následky.

Jaká je cena havarijního pojištění?

A kolik bude stát havarijní pojištění? Cena za rok se odvíjí od výše zvolených limitů, doplňkových služeb a dalších parametrů vozidla. Vždy si ale můžete vybrat tu nejvýhodnější variantu hned z několika nabídek. Abyste ušetřili, nemusíte volit variantu s nízkými limity. Stačí provést online porovnání.

Údaje k výpočtu ceny havarijního pojištění:

- Značka a model vozidla
- Druh pojistných rizik
- Výše spoluúčasti
- Základní osobní údaje

Výběr pojišťovny zvažte pozorně

Nabídek je na trhu spousta a není jednoduché se orientovat ve stále se obnovujících datech. Pokud dumáte nad tím, jak vybrat nejvýhodnější pojištění, kalkulačka havarijního pojištění vám usnadní práci a vše srovná online za vás, a to do několika minut.

Jestliže vozidlo využíváte jen párkrát do roka a nechcete zbytečně platit tisíce korun ročně, zvažte například sezónní variantu. Havarijní pojištění na dovolenou je krátkodobou verzí, kterou nabízejí pojišťovny, abyste na svých cestách nemuseli myslet na bezpečí svého majetku.

zdroj foto: top-pojisteni.cz

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nové otázky pro autoškoláky se zaměřují na zranitelné účastníky provozu

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s asociací autoškol představuje nové sady otázek se čtvrtletním odstupem. Opět jsou sezonně zaměřené, tentokrát jsou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt