*

Google myslí na ochranu chodců


Dne:20.08.2017 | autor: Jan Prošek | Galerie (1)

Již dlouhou dobu je automobilová doprava jednou z nejrizikovějších. Srážku s vozem mmohdy chodec či cyklista nepřežije. S tímto nepříznivým jevem se společnost Google pokouší něco vymyslet. Navrhuje novou technologii, která by měla zvýšit pravděpodobnost, že chodec bude zraněnen mírněji. 

Již delší dobu jsou známé informace o tom, že se světoznámá společnost Google zabývá mimo jiné vývojem samořídících vozů. Hodně diskutovanou otázkou je také bezpečnost chodců při srážce. I na toto myslí Google, a tak se pokouší vytvořit auta s měkčím povrchem. Ten by měl zmírnit zranění, která nepozorný chodec při střetu utrpí.
 

Automobiloví odborníci vidí v autonomních vozech koncept, který by měl dokázat snížit počet nehod. Podle nich je technologie a senzory spolehlivější než lidský faktor. Vozy totiž budou umět nenadálou situaci vyhodnotit výrazně rychleji než člověk – řidič.
 

Krizových situací může na silnici vzniknout pochopitelně mnoho a všem se zabránit nedá. Například se může vůz do situace, které se říká „dilema stroje“. Ve zkratce jde o to, zda má vůz ochránit posádku, nebo chodce.
 

Společnost Waymo spadající pod Google, se nechala patentovat inovativní konstrukci karoserie. Ta bude zcela nově obsahovat tzv. napínací členy. Tedy prvky, které mění svou tuhost v závislosti na aktuální situaci. Pokud systém vyhodnotí, že se blíží srážka s chodcem (a není možnost nehodu odvrátit), dojde ke změkčení daných částí kapoty.
 

Tato technologie je ale velkou neznámou, neboť zatím neexistují žádné výzkumy a studie, které by potvrdily nebo vyvrátily funkčnost Googlem navrhovaného řešení. 

Galerie - Google myslí na ochranu chodců

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt