Policisté dvakrát zastavili opilého řidiče, ten jim navíc nevybíravě nadával


Dne:28.07.2023 | autor: Monika Vojáčková | Pardubice | Rating šoku: 2

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

VIDEO: Policisté dvakrát zastavili opilého řidiče, ten jim nadával

Opilý a navíc sprostý byl řidič, kterého policisté z dopravního inspektorátu kontrolovali začátkem července na Svitavsku. Dvakrát ho přistihli za volantem opilého a ještě si vyslechli nadávky.

"Nechte mě žít!" snažil se odbýt policejní hlídku opilec za volantem, který se vytahoval doktorátem z medicíny a policistům navíc nadával.

"Policisté řidiče zastavili krátce po poledni při běžné silniční kontrole. Už od jejího začátku byl řidič velmi podrážděný a policistům neustále vyčítal, že ho vůbec zastavují. Jeho slovní projev pak během konverzace gradoval a policisty se dokonce snažil několikrát ponížit. Policisté téměř okamžitě z mužova chování pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu, k čemuž se během peprného rozhovoru několikrát i sám přiznal," popsala mluvčí policie Iveta Kopecká.

Po několika nepovedených pokusech se 53letému řidiči nakonec podařilo absolvovat dechovou zkoušku na alkohol, která podezření policistů potvrdila a překonala dokonce odhad samotného řidiče. Ten se tipoval na 1,34 promile, avšak na přístroji se objevila hodnota 2,3 promile alkoholu v dechu.

Neřídil opilý poprvé

Policisté celou událost zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči v tomto případě rozhodně nepomůže ani skutečnost, že ho policisté za stejný delikt řešili už o dva dny dříve, kdy mu dechová zkouška prokázala přes 1,3 promile alkoholu v dechu. 

"S ohledem na sled těchto dvou událostí policisté věc konzultovali se státním zástupcem a řidiče poučili, že pokud v tomto ohledu bude i nadále porušovat zákon a ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu, bude mu na místě zabaveno vozidlo. V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení," dodala Kopecká.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt