Policisté dvakrát zastavili opilého řidiče, ten jim navíc nevybíravě nadával


Dne:28.07.2023 | autor: Monika Vojáčková | Pardubice | Rating šoku: 2

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

VIDEO: Policisté dvakrát zastavili opilého řidiče, ten jim nadával

Opilý a navíc sprostý byl řidič, kterého policisté z dopravního inspektorátu kontrolovali začátkem července na Svitavsku. Dvakrát ho přistihli za volantem opilého a ještě si vyslechli nadávky.

"Nechte mě žít!" snažil se odbýt policejní hlídku opilec za volantem, který se vytahoval doktorátem z medicíny a policistům navíc nadával.

"Policisté řidiče zastavili krátce po poledni při běžné silniční kontrole. Už od jejího začátku byl řidič velmi podrážděný a policistům neustále vyčítal, že ho vůbec zastavují. Jeho slovní projev pak během konverzace gradoval a policisty se dokonce snažil několikrát ponížit. Policisté téměř okamžitě z mužova chování pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu, k čemuž se během peprného rozhovoru několikrát i sám přiznal," popsala mluvčí policie Iveta Kopecká.

Po několika nepovedených pokusech se 53letému řidiči nakonec podařilo absolvovat dechovou zkoušku na alkohol, která podezření policistů potvrdila a překonala dokonce odhad samotného řidiče. Ten se tipoval na 1,34 promile, avšak na přístroji se objevila hodnota 2,3 promile alkoholu v dechu.

Neřídil opilý poprvé

Policisté celou událost zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči v tomto případě rozhodně nepomůže ani skutečnost, že ho policisté za stejný delikt řešili už o dva dny dříve, kdy mu dechová zkouška prokázala přes 1,3 promile alkoholu v dechu. 

"S ohledem na sled těchto dvou událostí policisté věc konzultovali se státním zástupcem a řidiče poučili, že pokud v tomto ohledu bude i nadále porušovat zákon a ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu, bude mu na místě zabaveno vozidlo. V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení," dodala Kopecká.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nehoda dvou cyklistek skončila zraněním. Jaké zásady dodržovat na kole?

"Podle prvotních informací se jednašedesátiletá cyklistka zřejmě plně nevěnovala řízení svého kola a přední částí narazila do cyklistky, která právě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies