*

Vrtulník letěl na Karvinsku pro sražené chodce dvakrát během jediného dne - Havířov, Bohumín


Dne:20.04.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Havířov, Bohumín

Datum nehody: 17.4.2019, další nehody ze dne 17.4.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Záchranáři na Karvinsku zažili náročnou středu. Museli transportovat do nemocnice vážně zraněnou seniorku a jen o několik hodin později také desetileté dítě, oba pravděpodobně přecházeli silnici mimo značený přechod pro chodce a srazilo je auto (více o srážkách aut s chodci na přechodech najdete zde).

"Ve středu 17. dubna po 9. hodině v Bohumíně řidič (54) osobního vozidla Renault Laguna jel po silnici I/67 ve směru jízdy od obce Dětmarovice do centra města. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a přehlédl z levé strany přecházející 80letou ženu," uvedla k první nehodě policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Seniorka po střetu s renaultem utrpěla vážná zranění a musela být letecky transportována do Fakultní nemocnice Ostrava. "Policisté na místě zjistili, že žena komunikaci přecházela mimo přechod pro chodce, nicméně ve vzdálenosti do 50 metrů od vyznačeného přechodu. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní," dodala mluvčí s tím, že míru zavinění vyšetřuje služba kriminální policie. Ve věci už policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví.

K další nehodě došlo o několik hodin později v Havířově. Krátce před 15. hodinou tam v ulici Těšínská osmašedesátiletý řidič vozidla taxislužby srazil desetileté dítě. Řidič jel ve směru od centra města do obce Těrlicko.

"Dívenka do jízdní dráhy vběhla bezprostředně z kolony protijedoucích vozidel," uvedla mluvčí policie. Na místo byl přivolán opět vrtulník, který dítě letecky přepravil do Fakultní nemocnice Ostrava. U řidiče orientační zkoušky na alkohol i návykové látky byly negativní.

Galerie - Vrtulník letěl na Karvinsku pro sražené chodce dvakrát během jediného dne - Havířov, Bohumín

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidiči s praxí do 5 let jsou nejrizikovější

Víte, že nejčastějším viníkem dopravních nehod jsou řidiči s praxí do 5 let? Například v roce 2013 zavinili na českých silnicích 29% všech dopravních nehod,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt