*

Mladíci vyletěli v zatáčce do protisměru, čelní střet ani jeden nepřežil - Kubova Huť


Dne:04.05.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Kubova Huť

Datum nehody: 3.5.2019, další nehody ze dne 3.5.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Páteční střet dvou osobních vozidel na Prachaticku nepřežili dva mladí lidé, třiadvacetiletý řidič a jeho o čtyři roky mladší spolujezdec na místě nehody podlehli těžkým zraněním. Třetí zraněný, řidič druhého vozu, skončil v nemocnici. 

V 17:38 hodin přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I/4 v katastru obce Kubova Huť.

Třiadvacetiletý řidič osobního vozidla Volkswagen Polo jel po frekventované komunikaci ve směru Kubova Huť – Horní Vltavice. Při projetí ostrou levotočivou zatáčkou podle policistů pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem komunikace a vjel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem Volkswagen Passat. Obě vozidla se do sebe zaklínila a skončila mimo silnici.

Ve vozidle Volkswagen Polo zemřeli dva mladí muži, řidič ve věku 23 let a jeho spolujezdec ve věku 19 let. Osmatřicetiletý řidič Passatu utrpěl lehká zranění.

Silnice spojující Prachaticko se Spolkovou republikou Německo (Bavorsko) byla uzavřena pro veškerý provoz do pozdních nočních hodin (23:00 h.), objízdný směr byl stanoven přes Prachatice – Volary – Strážný.

"Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích 20 osob – v tomto případě se jedná o 19. a 20. oběť. Bohužel v tomto týdnu je to druhá smrtelná nehoda. Řidiči uvědomte si, že vysoká rychlost mnohdy zabíjí!" varuje policejní mluvčí Milan Bajcura.

Galerie - Mladíci vyletěli v zatáčce do protisměru, čelní střet ani jeden nepřežil - Kubova Huť

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Takzvaný Holandský chvat aneb jak bezpečně vystoupit z auta

Vlastně stačí otevírat dveře řidiče pravou rukou, což vás donutí se podívat před vystoupením z vozu dozadu. Při tomto chvatu dojte k natočení těla do…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt