Drogově závislý ujížděl policistům, na útěku ztratil boty - Němčice nad Hanou


Dne:28.04.2023 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Němčice nad Hanou

Datum nehody: 28.4.2023, další nehody ze dne 28.4.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Drogově závislý ujížděl policistům, na útěku ztratil boty - Němčice nad Hanou

Třicetiletý narkoman z Prostějovska je známou firmou, kterého policisté opakovaně nachytali za volantem, přestože má vysloven zákaz řízení. Během pár dnů ho zastavili dokonce třikrát, dvakrát se pokusil policistům ujet.

"Minulý týden sdělili policisté z Němčic nad Hanou 30letému muži ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí," oznámil mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Začátkem března mu totiž prostějovský magistrát uložil na 8 měsíců zákaz řízení motorových vozidel.

"Dotyčný, který je uživatelem návykových látek, si ale z trestu nic nedělal a dál jezdil ve vozidle, jako by se nic nestalo. Poprvé narazil na hlídku při jízdě v obci Nezamyslice dne 8. dubna. V ten den ještě zastavil na znamení hlídky bez problémů a podrobil se kontrole. Předložil všechny potřebné doklady k řízení vozidla, kromě řidičského průkazu, o který přišel při správním řízení. Hlídce uvedl, že si je vědom zákazu řízení a dál pokračovat v jízdě samozřejmě nemohl. Provedená dechová zkouška na alkohol byla negativní," vylíčila mluvčí policie.

Snažil se schovat pod volant, poté ujížděl a utíkal

O dva dny později na stejné vozidlo se stejným řidičem narazila hlídka v obci Těšice. Vozidlo bylo nastartované, ale stálo. Když si řidič všiml projíždějícího vozidla policie, snažil se nenápadně schovat pod volant. Hlídka ho proto sledovala.

"Netrvalo dlouho a řidič vyrazil na cesty. Hlídka ho dojela v obci Nezamyslice a předepsaným způsobem řidiče ve vozidle Alfa Romeo chtěla zastavit. Podezřelý ovšem zareagoval tak, že místo zastavení jízdu zrychlil a odbočil na polní cestu. Po cyklostezce dál pokračoval do obce Mořice, kde se hlídce na krátkou dobu ztratil z dohledu," popsala honičku Zajícová.

Pak hlídka podezřelého zahlédla, jak odchází od zaparkovaného vozidla. Policisté se tedy vydali k němu, ale muž se dal na útěk.

"Při úprku se mu cestou vyzuly boty zvané „kroksy“, které nechal tam, kde je ztratil, a pokračoval dál bosý. Honička skončila až o pár ulic dál, kde na výzvu policisty k zastavení zareagoval a zastavil. Zřejmě mu došlo, že by se bez bot daleko nedostal. S hlídkou pak spolupracoval, ale tvrdil, že neřídil. Proč před nimi prchal, taky nebyl schopen rozumně vysvětlit," uvedla mluvčí policie.

Policie ho nachytala i potřetí

Orientačnímu testu na návykové látky se odmítl podrobit s odůvodněním, že se mu nechce. Na výzvu týkající se dechové zkoušky přistoupil a ta proběhla bez problémů a s negativním výsledkem. Ztracené boty se našly a podezřelý muž si je mohl vzít zpět do svého vlastnictví. Opět, stejně jako v prvním případě, odešel s tím, že řídit vozidlo nesmí.

Ovšem hned následující den před šestou hodinou ranní prováděla hlídka v rámci dopravně bezpečnostní akce kontrolu v silničním provozu v obci Těšice. Všimla si vozidla a řidiče, o němž věděla, že má vysloven zákaz řízení. Pokusila se ho pomocí světelných a zvukových signálů zastavit, ale marně, řidič zrychlil a pokračoval v cestě dál směrem na obec Mořice.

Řidič v uvedené obci odbočil mimo pozemní komunikaci a dál pokračoval v cestě po poli. Auto se podařilo zastavit v poli vedle dálničního mostu. Opět se podvolil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní, ale orientační test na návykové látky odmítl. Další jízda mu byla zakázána. O tom, jaký bude následovat trest za neustálé porušování zákazu, rozhodne soudce.        

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt