*

Dopravní nehoda v Brně: Popíjel alkohol a zabil sedmnáctiletou spolujezdkyni - Černohorská ulice, Brno


Dne:28.02.2014 | autor: Kamil Štajgl | Galerie (4) | Brno | Rating šoku: 3

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: Černohorská ulice, Brno

Datum nehody: 23.2.2014, další nehody ze dne 23.2.2014, dopravní nehody dnes

Zdroj: Info a foto: Policie ČR

Alkohol sehrál hlavníroli při dopravní nehodě v Brně. Řidič vozidla Renault Thalia nezvládl vysokou rychlost, havaroval s jiným vozidlem a následně skončil mimo vozovku v plotě. Zachranáři převezli do nemocnice všechny mladé lidi z havarovaného vozidla, sedmnáctiletá dívka nehodu nepřežila.

V neděli kolem poledne se vydali dva mladíci z Brna vyzvednout své přítelkyně. Společně pak odjeli na medlánecké letiště. Tam konzumovali všichni vodku a dokonce si během odpoledne dojeli do obchodu pro nové zásoby. Když se pak večer vraceli domů, řidič (20) v Černohorské ulici ve velké rychlosti nezvládl vozidlo a střetl se s jiným autem. Stříbrný renault se po drobné kolizi roztočil a havaroval. Vozidlo skončilo na plotě. Zrnění utrpěli všichni mladí lidé, tragédii nepřežila sedmnáctiletá dívka, která pravděpodobně nebyla připoutaná a vypadla z vozidla. Řidič místo nehody opustil a nechal posádku bez pomoci. Podařilo se nám ho dohledat po 30 minutách i díky dokladům, které jsme našli na místě nehody. Přesto, že utrpěl zranění při nehodě, policistům tvrdil, že se porval. Putoval zpět na místo nehody a následně na odběr krve. Dechová zkouška skončila s výsledkem 2,6 promile. V úterý byl obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Stíhán je vazebně, byť se jednalo o nedbalostní čin. Mladíkovi zřejmě přitížil i fakt, že nasbíral za svou krátkou řidičskou karieru nemálo problémů a dvakrát už přišel o řidičský průkaz. Naposledy to byla blokace řidičského oprávnění z důvodu dosažení dvanáctibodové hranice. Hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté se zajímají také o to, jestli se za daných okolností nedopustil protiprávního jednání také spolujezdec z vozidla (poskytl automobil).

Galerie - Dopravní nehoda v Brně: Popíjel alkohol a zabil sedmnáctiletou spolujezdkyni - Černohorská ulice, Brno

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt