*

Další nezbytná výbava vozu


Dne:29.09.2013 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Další nezbytná výbava vozu

Automobilové nehody jsou stále velice časté, a tudíž není v autě vždy maximálně bezpečno. Svou bezpečnost můžete zvýšit několika faktory - ovšem ani zdaleka nestačí běžné činnosti jako připoutání bezpečnostním pásem. Co nám může během nehody ještě pomoct?

Tři v jednom

V autě by vám určitě neměla chybět řezačka pásů. Vyrábí se většinou ve spojení s bezpečnostním kladívkem a svítilnou. Její multifunkčnost vám může zajistit vyšší bezpečnost - když přeci jen dojde k nehodě, ne vždy jdou dveře lehce otevřít. S tímto problémem vám pomůže kladívko, kterým snadno rozbijete okno. Pokud se vám zasekne pás a vy se musíte rychle dostat z auta, pomůže vám řezačka, kterou pás jednoduše uvolníte. Tuto multifunkční pomůcku seženete zhruba za 100 - 150 Kč.

Už žádný zbytkový alkohol

Druhým předmětem, o kterým bychom se rádi zmínili, je alkohol tester, který se vám může hodit při kontrole zbytkového alkoholu. Alkohol tester rychle a poměrně přesně stanoví množství alkoholu ve vašem dechu. Můžeme je rozdělit na tři typy - domácí, poloprofesionální a profesionální. Podle typu a kvality se odvíjí jejich cena - například nejlevnější testery nejsou schopny naměřit nulovou hodnotu alkoholu v dechu, ovšem všechny výrobky musí být státem schválené. Doba měření se u jednotlivých testerů liší, ovšem nepřesáhne jednu minutu. Jejich cena je opravdu různorodá, pohybuje se mezi 300 - 7000 Kč.

Rychlý zásah v případě požáru

Domníváte se, že hasicí přístroj v automobilu nemá téměř žádné využití? To se ovšem značně mýlíte. Při vážných nehodách poměrně často dochází k zprvu nekontrolovatelným požárům. Nejrychlejší možností, jak je zneškodnit, jsou právě hasicí přístroje. Prodávají se nejčastěji ve dvou formách - v prášku a ve spreji. Do automobilů se obecně doporučuje více ten práškový, protože pěnový nebo ve spreji může v zimě zamrznout. Jejich cena (1 kg práškového, 400 ml ve spreji) vyjde přibližně na 200 Kč.

Zdroj foto: dobry-nakup.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak ovlivní brzdnou dráhu na sněhu pneumatiky?

Na délku brzdné dráhy má kromě rychlosti a povrchu vozovky také velký vliv hloubka dezénu. Minimální hloubka dezénu je v ČR stanovena zákonem pro zimní…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt