*

Řidiči BMW auta kupoval táta, po čelním střetu zemřel on i rodiče ve škodovce - Černožice


Dne:04.06.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Černožice

Datum nehody: 31.5.2020, další nehody ze dne 31.5.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Dva řidiči, kteří o víkendu zemřeli při tragické nehodě u Černožic na Královéhradecku, se podle svědectví známých za volantem chovali zcela odlišně. Sedmadvacetiletý muž z BMW vyznával rychlou jízdu a údajně kvůli tomu už měl problémy s policií, rychlá auta mu kupoval táta. Čtyřicetiletý šofér škodovky se řízením aut roky živil, při nehodě zemřela i jeho přítelkyně, jejich čtyřletá dcerka je v umělém spánku.

Redaktor iDNES.cz hovořil s více než desítkou lidí, kteří oba řidiče znali. Shodli se na tom, že čtyřicetiletý Radek, který ve voze Škoda Octavia vezl svou o devět let mladší přítelkyni a čtyřletou dcerku, byl svědomitý řidič. Pracoval jako šofér kamionu v logistické firmě z Novobydžovska.

„Byl to kolega kamioňák. Hodný tichý kluk, který miloval svoji dceru,“ popsal ho jeden z kamarádů. Redakce jména zná, ale s ohledem na tragédii se je rozhodla nezveřejnit.

„Člověk může být sebeostražitější, ale nějaký dobytek se vždy najde,“ komentovala nehodu další Radkova kamarádka.

Tříčlenná rodina jela v neděli dopoledne po silnici I/33 směrem na Jaroměř, když se v protisměru vynořilo bílé BMW, které se podle policie po předjetí dalších vozidel nestihlo zařadit a čelně narazilo do stříbrného kombíku. Střet byl tak silný, že zcela zdemoloval přední části obou vozů a z BMW vymrštil motor na silnici. 

Při nehodě zemřel řidič „bavoráku“ i oba dospělí ze škodovky. Čtyřletou dívku přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Lékaři ji museli uvést do umělého spánku.

„Dívka má zlomeniny v obličeji a čeká ji řada zákroků. Z toho důvodu byla dnes převezena na specializované oddělení v pražském Motole. I nadále zůstává v umělém spánku, její stav je stabilizovaný,“ sdělil lékařský náměstek hradecké nemocnice Zdeněk Tušl.

„Auta mu kupoval táta“

Bílé BMW patřilo sedmadvacetiletému Petrovi z Jaroměře. Z fotografií ho poznali jeho známí a lidé brzy nenávistnými komentáři zahltili jeho facebookový profil. Správci sítě ho později zablokovali a nyní je nepřístupný.

Mladík se tam chlubil svými sportovními auty. Podle lidí z Jaroměře byl ve městě známá firma. Drahá auta mu kupoval jeho otec, podnikatel. Na sociální sítě údajně mladík nahrál video, jak se řítí obcemi rychlostí přes 130 kilometrů v hodině.

„Jeho povolání bylo syn. Nikde moc nepracoval, tatínek mu kupoval drahá auta. Po Jaroměři měl pověst piráta silnic. Slyšela jsem názor, že souzený by měl být spíš táta než syn. Je to ale strašné neštěstí,“ konstatovala žena z Jaroměře, jejíž rodina se s tou Petrovou znala.

Lidi z okolí zaráží, jak se mladík za volantem choval s ohledem na tragickou minulost rodiny. Přibližně ve svých sedmi letech přišel kvůli autonehodě o matku a podle rodinných známých právě toto mělo výrazný vliv na jeho výchovu.

„Už několikrát měl problémy s policií. Myslím, že ne kvůli rychlosti, ale spíš kvůli tomu, že řídil opilý nebo pod drogami,“ přiznala pod podmínkou anonymity další Petrova známá.

Policie informace o problémech řidiče se zákonem ani spekulace o příčině nehody nekomentovala. „V tuto chvíli stále probíhá vyšetřování a nemáme žádné nové poznatky, které bychom mohli poskytnout médiím,“ odmítla přímý dotaz iDNES.cz na mladíkovu minulost policejní mluvčí Eva Prachařová.

Galerie - Předjíždějícímu řidiči BMW koupil táta, po čelním střetu zemřel on i rodiče ve škodovce - Černožice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pokud uvíznete na přejezdu, proražte závory! Video vám ukáže i další způsoby

"Pokud už se vám někdy stane, že uvíznete na železničním přejezdu mezi sklopenými závorami, na nic nečekejte a PRORAŽTE ZÁVORU!!!" uvedlo Ministerstvo dopravy…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt