Řidič na Přerovsku zřejmě přehlédl cyklistu a zezadu ho srazil. Ten nepřežil - Lipová


Dne:14.01.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Lipová

Datum nehody: 12.1.2020, další nehody ze dne 12.1.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V neděli navečer vyhasl na Přerovsku lidský život. Řidič osobního vozu tam srazil cyklistu ve středních letech, který na místě zemřel. Muže na kole před sebou řidič pravděpodobně přehlédl a najel do něj, nyní mu hrozí obvinění z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

K tragické nehodě došlo v neděli v podvečerních hodinách mezi obcemi Dřevohostice a Lipová na Přerovsku.

"Řidič vozidla Alfa Romeo jel ve směru od Dřevohostic a s největší pravděpodobností přehlédl muže ve středních letech, který jel na bicyklu ve stejném směru jako on a došlo k nárazu přední části vozidla a zadního kola cyklisty. Cyklista přepadl přes vozidlo na silnici, kde zůstal ležet," uvedla k nehodě mluvčí policie Miluše Zajícová.

Svědci události, projíždějící řidiči, se snažili sraženému muži pomoci až do příjezdu rychlé záchranné služby. Lékař na místě ale mohl konstatovat pouze úmrtí poškozeného.

"U řidiče vozidla byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun," dodala policejní mluvčí. Jestli byl cyklista řádně osvětlen či měl na sobě reflexní prvky, zatím nezveřejnila.

Po dobu šetření nehody byla komunikace uzavřena a policejní hlídky zajišťovaly odklon dopravy. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Galerie - Řidič na Přerovsku zřejmě přehlédl cyklistu a zezadu ho srazil. Ten nepřežil - Lipová

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nehoda dvou cyklistek skončila zraněním. Jaké zásady dodržovat na kole?

"Podle prvotních informací se jednašedesátiletá cyklistka zřejmě plně nevěnovala řízení svého kola a přední částí narazila do cyklistky, která právě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt